Pavasaris moteris visada užklumpa netikėtai. Žvilgsnis į kalendorių ir supranti, jog jau netrukus reikės nusimesti apdribusį paltą, vos už poros mėnesių reikės traukti iš spintos gilumos maudymosi kostiumėlį, o pasibaigus karantinui sugrįžti į darbą ir pasirodyti su visais „į nelaisvę paimtais priešais – papildomais kilogramais“. Taip, karantinas šiais metais nė kiek nepalengvino ir taip kasmet keliamos užduoties, jog „iki vasaros reikia sumažinti kūno apimtis“.

Dabar yra pats laikas traukti iš spintos bėgimo batelius, prisiminti kadaise išmoktos rytinės mankštos pratimus bei prisiminti kaip pasigaminti gardžias ir sveikas salotas vakarienei. O tuo pačiu laikas susipažinti su dar pakankamai nauja grožio procedūra – krioterapija. Kas tai ir kuo ji naudinga lieknėjimui?

Kas yra krioterapija?

Krioterapija, dar vadinama kriostimuliacija arba tiesiog šalčio terapija, yra vietinis arba bendras žemos temperatūros naudojimas medicininėje ir grožio terapijoje. Krioterapija gali būti naudojama įvairiems audinių pažeidimams gydyti, artrito gydymui, odos ligoms gydyti, lieknėjimui ir celiulito naikinimui. Šalčiu gydomos ir tam tikro s vėžio formos. Tad tai nėra nauja procedūra ir idėja. Tačiau šiuo metu plečiasi šalčio terapijos pritaikymas įvairesnėse srityse.

Krioterapija gali būti bendroji, kuomet specialioje kameroje, kūnas atvėsinamas iki didelių minusinių temperatūrų kelioms minutėms. Arba gali būti lokalus, koncentruotas tam tikrai kūno vietai. Krioterapijai galima priskirti ir įprastus mums veiksmus su ledu, pavyzdžiui, sumuštos vietos vėsinimą ledu.

Šiuolaikinė lokali krioterapija atliekama specialiais aparatais, tokiais kaip Cryo21.

Kaip veikia krioterapija?

Krioterapija yra neinvazinė procedūra. Jos metu naudojama šaldymo technologija, kurios rezultatas yra lokalus riebalų sumažėjimas. Yra atlikta daug medicininių tyrimų apie krioterapijos naudojimą riebalų mažinimui, o analizės rodo, kad riebalų ląstelės labiau reaguoja į šalčio poveikį, priešingai nei aplinkiniai audiniai. Skysto azoto garai veikia riebalus pasirinktoje kūno vietoje. Riebalų ląstelės yra ypač jautrios šalčiui. Atvėsusios riebalų ląstelės kristalizuojasi, skyla ir vėliau pasišalina iš organizmo. Aplink esančios kraujagyslės ar nervai yra mažiau jautrūs vėsiam poveikiui ir lieka nepaveikti. Dėl to pašalinamos riebalinės ląstelės, nepažeidžiant aplinkinių audinių, raumenų masės ar nervų.

Krioterapija lieknėjimui

Krioterapija tinka konkrečioms tikslinėms sritims, kūno vietoms, ant kurių susikaupusius riebalus sunku pašalinti įprasta mityba ir fizinė veikla. Tačiau krioterapija netinka bendram svorio metimui. Siekdami sumažinti bendrą kūno svorį, turėtumėte imtis reguliaraus fizinio krūvio ir kontroliuojamos kalorijų dietos.  Niekas iš tikrųjų geresnio plano svorio metimui dar nesugalvojo. Specialistai rekomenduoja krioterapiją pasirinkti, kai esate jau netoli savo idealus svorio ir viršsvoris neviršija 5-10 kilogramų.

Krioterapija  lieknėjimui labai padidins tiek vyrų, tiek moterų pasitikėjimą savimi ir savo kūnu. Krioterapijos metu bus pašalinamos tos riebalų „kišenes“, kurios tiesiog nenusileidžia įprastiems metodams ir kontūruos,  formuos kūną be chirurginio įsikišimo.

Šios procedūros efektyvumas lyginamas būtent su chirurginėmis procedūromis. Tačiau laimei, krioterapija nėra invazinė, ji neskausminga, neturi šalutinių požymių ir gali būti atliekama bet kada. Rezultatai matyti jau po pirmų procedūrų. Žinoma, norint pasiekti geriausių ar norimų rezultatų, reikėtų kelių procedūrų ciklo, kurį paskirs patyręs specialistas dirbantis būtent šioje srityje.

Kaip ir taikant visas procedūras, subalansuotas gyvenimo būdas ir sveika mityba leis lengviau pasiekti iškeltus kūno formavimo tikslus. O krioterapija padeda padėti galutinį tašką ir džiaugtis dailiu kūnu.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist