Dirbant lauke verta naudoti tokioms sąlygoms pritaikytomis kopėčiomis. Kokius reikalavimus turi atitikti tokios konstrukcijos? Ar geriau naudoti atremiamas ar laisvai pastatomas kopėčias?

Lauko kopėčios – į ką reikėtų atkreipti dėmesį?

Genėti šakas, skinti vaisius nuo aukštų medžių ir krūmų, prižiūrėti gyvatvorę, prižiūrėti tvorą, taip pat montuoti šventinį apšvietimą ar atlikti kapitalinį namo fasado remontą. Tai tik dalis veiklų lauke, kurioms reikalingos kopėčios. Laukas – reikli darbo aplinka. Problema, be kita ko, yra minkštas ir nelygus gruntas bei vietų trūkumas kopėčioms paremti. Be to, yra nepalankių oro sąlygų – lietus, drėgmė ir temperatūrų svyravimai – kai lauko darbams netinkamos kopėčios gali greitai prarasti savo funkcines savybes.

Kokios lauko kopėčios geriausiai tinka kasdieniam naudojimui?

Renkantis jas atkreipkite dėmesį į konstrukcijos tipą (atremiamos, laisvai stovinčios, ištraukiamos ar pastolinės kopėčios), medžiagą (mediena, aliuminis) ir papildomus elementus, didinančius stabilumą ir palengvinančius įrankių naudojimą. Svarbiausia, kad kopėčios būtų patogios naudoti. Svarbus ir aukštis – tačiau šiuo atveju daug kas priklauso nuo individualių vartotojų poreikių ir lauko darbų tipo. Taip pat būtina atsižvelgti į tai, kad mūsų auginami medžiai ir krūmai vis auga – perkant kopėčias, verta įsigyti konstrukciją, kuri atitiks mūsų ateities poreikius.

Atremiamos ar laisvai pastatomos kopėčios?

Perkant kopėčias, galime rinktis nuožulnią konstrukciją, t.y. tokią, kuri turėtų būti atremta į stabilų vertikalų paviršių, pvz., į pavėsinės sieną ar medžio kamieną. Tai gerai veikia, pavyzdžiui, renkant vaisius nuo medžių ir atliekant priežiūros ar valymo darbus, tokius kaip latakų valymas ar langų plovimas. Tačiau ne kiekviena vieta lauke yra tinkama kopėčioms atremti. Tokios konstrukcijos taip pat nepasiteisins, pavyzdžiui, kerpant gyvatvores.

Todėl sode geriau naudoti laisvai stovinčias kopėčias arba pastolines kopėčias, kurioms nereikia vertikalaus atramos taško, kad būtų galima stabiliai stovėti. Dėl to jas galime naudoti praktiškai bet kurioje vietoje lauke, tiek prie pastatų sienų, tiek prie gyvatvorių ir šakotų medžių. Jos puikiai tinka genėti šakas, skinti vaisius, taip pat dažyti ir montuoti.

Mediena ar aliuminis?

Mediena – ekologiška, praktiška ir pigi medžiaga. Iš jo pagamintos kopėčios neįkaista veikiamos stiprios saulės ir neatšąla esant dideliam šalčiui. Taip pat galima saugiai atlikti elektros darbus. Tačiau jos nėra geras pasirinkimas sodo darbams, nes medinės kopėčios yra jautrios drėgmei.

Todėl lauke geriau naudoti aliuminio kopėčias. Tokios konstrukcijos yra labai lengvos – jas nesunkiai galėsite perkelti. Jos yra patvarios ir atsparesnės išorės veiksniams nei medinės kopėčios.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar vis dar reikalingas paminklas Lukiškių aikštėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.