Pasiimti iš anksto užsakytas knygas iš Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos nuo šiol galima pačiu patogiausiu ir saugiausiu būdu – 24 valandas per parą veikiančiame knygomate. Tai pirmasis tokio pobūdžio knygomatas Vilniuje.

Kaip veikia knygomatas

Knygomato veikimo principas panašus į visiems žinomų paštomatų: internetu užsisakius knygų, bibliotekos interneto svetainėje knygomatas.amb.lt galima pateikti prašymą, kad jas norite pasiimti iš knygomato. Tada belieka sulaukti SMS žinutės su kodu, atėjus jį suvesti knygomate ir pasiimti leidinius.

„Pandemija COVID-19 išmokė nuolat ieškoti lankstesnių,  patogesnių ir saugesnių būdų išduoti skaitytojams knygas į namus. Bibliotekos vartotojai jau priprato naudotis knygų grąžinimo įrenginiu, kuris veikia 24 val. per parą. Šiuo metu testuojame visiškai naują paslaugą – knygomatą.  Jis atveria galimybes bekontakčiu būdu skaitytojams paimti iš anksto užsakytas knygas. Laukiame  skaitytojų atsiliepimų, konstruktyvių pasiūlymų, kad kartu galėtume šią paslaugą patobulinti“, – sako Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo centro vadovė Aldona Jeleniauskienė.

Knygomatas stovi pirmame bibliotekos aukšte, čia nedarbo metu įeiti galima su skaitytojo pažymėjimu. Jeigu per nurodytą laiką leidiniai iš knygomato neatsiimami, užsakymas naikinamas.

Sulaukė didžiulio susidomėjimo

Vos paskelbus apie knygomatą, norinčiųjų jį išbandyti netrūksta. Knygomate yra 28 lentynos, kurios dažniausiai būna užpildytos.

Knygomato paslauga itin aktuali pandemijos metu, kai žmonės nori išvengti tiesioginio kontakto, tačiau ji patiks ir „naktinėtojams“, kurie nespėja ateiti į biblioteką jos darbo metu. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje jau kurį laiką leidinius galima grąžinti visą parą veikiančiu bekontakčiu knygų grąžinimo įrenginiu. Bibliotekos darbuotojai pastebi, kad netrūksta skaitytojų, kurie juo pasinaudoja ir 1 valandą nakties, ir 4 ryto.

Bibliotekos paslaugos karantino metu

Visuotinio karantino metu Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka teikia tik leidinių išdavimo ir grąžinimo paslaugas. Negalima pasinaudoti skaityklomis, nevyksta renginiai ir edukacijos. Šiemet 70 metų jubiliejų švenčianti biblioteka fonde turi beveik pusę milijono dokumentų – tai yra 8 kilometrai knygų lentynų. Lankytojai pasiskolinti į namus gali ne tik knygų, bet ir periodinių leidinių, filmų, stalo žaidimų, žemėlapių, natų sąsiuvinių bei kitų dokumentų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

44 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Kaip vertinate Vilniaus gatvėse greitai pasirodysiantį e. kontrolės automobilį?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist