Naujienos

Karantino metu bus parduodama tik po vieną pakuotę nereceptinių vaistų

Sveikatos apsaugos ministerija nurodė vaistinėms karantino metu parduoti tik po vieną pakuotę nereceptinių vaistų bei riboti dezinfekcinių priemonių parduodamą kiekį. Tokių priemonių imtasi po to, kai vaistinėse, kaip ir maisto prekių parduotuvėse, nusidriekė eilės, o pirkėjai suskubo pildyti savo namų vaistinėlės atsargas. BENU vaistinės duomenimis, tarp perkamiausių pastarųjų dienų prekių yra ne tik dezinfekcinis skystis, kurio parduodama net 50 kartų daugiau nei įprastai, bet ir preparatai imunitetui, vaistai nuo karščiavimo ir galvos skausmo.

Labiausiai kovo mėnesį augo virusinių kvėpavimo takų infekcijų profilaktikai ir gydymui skirto nosies purškalo, itin didelės koncentracijos vitamino C preparatų ir salicilo rūgšties tirpalo pardavimas. Šių preparatų dar iki karantino paskelbimo gyventojai nupirko 10 kartų daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Beveik tris kartus augo preparatų su veikliąja medžiaga paracetamoliu pardavimas, dukart – vaistų nuo skausmo ir kosulio.

„Suprantame, kad gyventojai jautriai reaguoja į skelbiamą informaciją apie COVID-19 koronaviruso atvejus šalyje, todėl skuba į vaistines apsirūpinti profilaktikai skirtais preparatais. Iki nereceptinių vaistų pardavimo kiekio apribojimo, nemaža dalis pirkėjų prie kasos ateidavo su keliomis pakuotėmis to paties preparato. Rizikinga tai, kad kone visi vienu metu suskubo užpildyti savo namų vaistinėles, dėl ko susidarydavo eilės, sunku būdavo pirkėjams išlaikyti saugų atstumą vienam nuo kito“, – situaciją komentuoja Rasa Montvilė, BENU vaistinių direktorė.

 

Ragina gyventojus be būtinybės neskubėti į vaistines

Baiminamasi, kad įvedus parduodamų nereceptinių vaistų kiekio ribojimus, gyventojai gali eiti iš vaistinės į vaistinę, kad nusipirktų daugiau vaistų pakuočių. Todėl vaistinės ramina gyventojus, kad visų būtiniausių vaistų likučių turi pakankamai, todėl nėra reikalo jų atsargų kaupti namuose. Prašo be būtinybės vaistinėse nesibūriuoti, palikti daugiau erdvės tiems, kuriems įsigyti vaistų yra būtina.

„Taip pat pastebime tendenciją, kad pirkėjų srautai pasiskirsto netolygiai. Vaistinėse, kurios įsikūrusios didžiuosiuose prekybos centruose ar prie gydymo įstaigų, pirkėjų srautas mažėja, tačiau jis auga vaistinėse prie maisto prekių parduotuvių. Prireikus vaistinio preparato, raginame gyventojus atsižvelgti ir į tai ir rinktis tas vaistines, kuriose pirkėjų paprastai būna mažiau“, – pataria R. Montvilė.

Įrengtos papildomos apsaugos priemonės

Siekiant padėti gyventojams vaistinėse laikytis prevencijos rekomendacijų, BENU vaistinė ant grindų išklijuos lipdukus, įspėjančius laikytis saugaus atstumo. Taip pat vaistinėse tiek klientų, tiek darbuotojų saugumui, jau įrengiamos apsauginės organinio stiklo sienelės, skiriančios vaistininką ir pacientą.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button