Vilniečiai

Neįgaliesiems – nemokami automobilių statymo trečiadieniai Kalvarijų turguje

Jau pusmetį Kalvarijų turguje vyksta socialinė akcija – nemokami automobilių statymo trečiadieniai. Savaitės viduryje į turgų apsipirkti atvykstantys neįgalieji šalia turgavietės esančioje mokamoje automobilių stovėjimo aikštelėje mašinas gali palikti veltui.

Lengvata kviečiami naudotis neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelės turėtojai. Tokią kortelę išduoda Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

„Artėjant Tarptautinei neįgaliųjų dienai, norime priminti, kad Kalvarijų turguje vyksta neįgaliesiems skirta socialinė akcija. Mūsų skaičiavimu, per pirmą akcijos pusmetį galimybe nemokamai statyti automobilį jau pasinaudojo virš šimto žmonių“, – komentavo Ingrida Talžūnienė, Kalvarijų turgų administruojančios įmonės UAB „KTVG“ direktoriaus pavaduotoja.

 

Jos teigimu, akcijos tikslas yra palengvinti sunkios negalios paliestų žmonių bei jų artimųjų kasdienybę, kurti neįgaliems asmenims draugišką fizinę bei emocinę aplinką, mažinti jų atskirtį.

Kalvarijų turgavietėje vykstančią iniciatyvą teigiamai įvertino ir Lietuvos neįgaliųjų draugijos pirmininkas Zigmantas Jančauskis. Jo nuomone, tokios akcijos yra žingsnis socialaus verslo link. „Europoje yra daug įmonių, kurios vadina save socialiu verslu, ir tai nėra neįgaliųjų organizacijos, tai – tradicinis verslas, tačiau socialiu jis vadinasi, nes atsisakydamas dalies savo pajamų investuoja į visuomeninius projektus“, – sakė jis.

Akcija patenkinti ir šiame turguje prekiaujantys neįgalieji. Antrą mėnesį šioje turgavietėje lietuviškais sūriais prekiauja jauno verslo bendrasavininkė Jelena. Moteris turi judėjimo negalią ir po miestą gali keliauti tik neįgaliojo vežimėlyje. Į turgų ji atvyksta automobiliu, lydima vyro, nes vienai būtų sunku. Šią vasarą ji kartu su giminaičiais įkūrė prekybos lietuviškais sūriais įmonę „Surlė“.

 

„Ieškojome vietos, kur galėtume prekiauti, apsilankėme Vilniaus turgavietėse. Kalvarijų turgumi likome maloniai nustebinti, todėl ir pasilikome čia. Prekybos paviljonai turgavietėje puikūs, šilti ir šviesūs, skirtingiems maisto produktams paskirtos atskiros erdvės, o drabužiais prekiaujama jiems skirtose zonose“, – pasakojo MB „Surlė“ atstovė.

Anot pašnekovės, neįgaliesiems ypatingai svarbu neužsidaryti namuose ir gyventi kuo aktyvesnį gyvenimą. „Norime jaustis pilnaverčiais žmonėmis, laisvai judėti po miestą, o tam vis dar trūksta išvystytos infrastruktūros. Renovuotoje Kalvarijų turgaus dalyje infrastruktūra pritaikyta neįgaliesiems, įrengti patogūs užvažiavimai, nusileidimai, veikia nemokamas ir neįgaliesiems pritaikytas tualetas. Čia jautiesi žmogumi“, – teigė ji.

Anot Kalvarijų turgų administruojančios įmonės „KTVG“ direktoriaus pavaduotojos I. Talžūnienės, į turgų kasdien apsipirkti atvyksta nuo 8 iki 15 tūkst. žmonių, todėl nemokamam automobilių statymui parinkta laisvesnė savaitės vidurio diena – trečiadienis. Esant mažesniam pirkėjų srautui, yra daugiau laisvų vietų automobilių aikštelėje, patogiau praeiti ar pravažiuoti specialiuoju vežimėliu praėjimuose tarp paviljonų, nereikia grūstis žmonių minioje.

 

Pernai rudenį renovuotoje aikštelėje automobiliams įrengta 160 vietų, iš jų 8 yra skirtos neįgaliųjų transportui. Trečiadienių akcijos metu, nemokamai palikti automobilį neįgalieji kviečiami ne tik specialiuoju ženklu „Neįgalusis“ pažymėtose, bet ir kitose laisvose automobilių aikštelės vietose.

UAB „KTVG“ direktoriaus pavaduotojos teigimu, bendradarbiaujant su neįgaliųjų organizacijomis ir vadovaujantis jų pasiūlytomis rekomendacijomis, Kalvarijų turgaus infrastruktūrą siekiama pritaikyti specialiems žmonių su įvairia negalia poreikiams nuo pat turgaus rekonstrukcijos pradžios. Pavyzdžiui, įsigytos žemesnės šaldymo vitrinos, kad jose esančius produktus galėtų matyti ir specialiuose neįgaliųjų vežimėliuose sėdintys žmonės. Be to, yra pritaikomi praėjimai tarp prekybos paviljonų, įėjimai-užvažiavimai į patalpas, įrengiami neįgaliųjų tualetai.

Skelbdama akciją, turgavietė prisijungė prie nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button