Gyvenimas

Vilniečiai pasisakė, ką galvoja apie sprendimą drausti nemokamai dalyti plastiko maišelius

Po portalo MadeinVilnius.lt surengtos apklausos apie sprendimą drausti nemokamai dalyti plastiko maišelius parduotuvėse, daugelis apklausoje dalyvavusių vilniečių pasisakė prieš tokį sprendimą.

Tokiam sprendimui nepritaria daugiau nei trečdalis apklausoje dalyvavusių gyventojų. Jų skaičius siekia 36,74% visų apklaustųjų. Trečdalis pritaria tokiam valdžios sprendimui tuo atveju, jei vietoj plastikinių bus popieriniai maišeliai. Mažiausiai, 29.36% apklaustųjų, pritaria tokiam Vyriausybės sprendimui.

Viso MadeinVilnius.lt pirmadienį surengtoje apklausoje dalyvavo 1192 skaitytojai.

 

Nusprendėme paklausti, ką apie Vyriausybės praeitą savaitę pritartą Seimo narių siūlymą prekybininkams uždrausti nemokamai dalyti labai lengvus plastiko maišelius galvoja parduotuvių tinklai. ,,Lidl Lietuva” atsisakė komentuoti politines diskusijas bei sprendimus. Užtat Vaida Budrienė, prekybos tinklo ,,Iki” Komunikacijos vadovė pasakė, kad ,,Iki” palaiko tokį sprendimą, o savo lankytojams jau seniai siūlo alternatyvius maišelius.

,,Pastebėjome, kad plonų plastikinių maišelių, kaip ir vienkartinių pirštinių, vartojimas ypač išaugo per Covid-19 pandemiją. Pirkėjai dažniau pakavo prekes į vienkartinius maišelius, kad būtų mažiau kontaktų su paviršiais. Mūsų nuomone, sprendimas siekti sumažinti vienkartinio neperdirbamo plastiko kiekius ir taršą yra sveikintinas. Prekybos tinklo „Rimi“ parduotuvėse Estijoje nuo 2021 m. patys įgyvendinome iniciatyvą nebedalinti vienkartinių plastikinių maišelių nemokamai. Jau matome ir rezultatus – jų vartojimas sumažėjo net 4 kartus”, – sako „Rimi“ socialinės atsakomybės strategijos ir vystymo vadovė Renata Sagatauskė.

Visgi ,,Rimi” pripažįsta, kad visiškai atsisakyti plonų plastiko maišelių yra sudėtinga. Šviežia mėsa ir žuvis turi būti supakuotos sandariai, kad nebūtų jokio sąlyčio su aplinka ir nepratekėtų jokie skysčiai. Visgi siūlomame įstatyme šiems produktams numatyta išimtis. Su pastaruoju sutinka ir „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

 

,,Vadovaujamės teisės aktais ir įgyvendinsime visus priimtus sprendimus. Tvari pakuotė ir plastiko mažinimas yra itin svarbi mūsų socialiai atsakingos veiklos krypčių. Jau kuris laikas kryptingai dirbame ir taikome įvairias iniciatyvas, kurios prisideda prie perteklinio plastiko naudojimo mažinimo”, – komentuoja ,,Maximos” atstovė.

Taigi, apibendrinant, parduotuvių tinklai sutiktų su tokiais politikų siūlomais pokyčiais, jeigu būtų atsižvelgta į tam tikras išimtis. Panašu, kad šviežiai mėsai ir žuviai bus taikomos išimtys, o kitiems biriems produktams parduotuvės jau dabar siūlo alternatyvius daugkartinio naudojimo maišelius.

Primename, kad praeitą savaitę Vyriausybė pritarė Seimo narių siūlymui prekybininkams uždrausti nemokamai dalinti labai lengvus plastiko maišelius, tačiau projektą siūlo tobulinti. Anot Aplinkos ministerijos, turėtų būti numatytos kitos alternatyvos, kokius maišelius ar kitas pakavimo priemones pirkėjai galėtų nemokamai rinktis sveriamiems produktams supakuoti. Daugiau apie tai rašėme čia.

 
MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
26 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rolandas

Tik šviežiai mėsai? Ne kartą pirkau silkę su aliejumi plastikinėje ar net stiklinėje pakuotėje ir visos jos buvo riebaluotos. Kaip tada? Arba cukraus pakas, kuris pavertus byra…

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button