Gyvenimas

Šiandien – Vilniaus įkūrėjo, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino diena

Antradienį (rugsėjo 28 d.) minima Vilniaus įkūrėjo, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino diena.

Legenda byloja, kad Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas susapnavo sapną, kuris išpranašavo Vilniui garbingą Lietuvos sostinės ateitį. Pasakojama, kad po medžioklės pailsėti prigulęs Gediminas susapnavo ant kalno kaukiantį geležinį vilką. Paklausęs sapną išaiškinusio žynio Lizdeikos, Gediminas Vilniuje pastatė pilį ir įkūrė sostinę.

Legendomis apipinto, diplomatijos pradininku vadinamo istorinio Lietuvos valdovo vardas – vienas populiariausių šiandienos Lietuvoje.

 

Kaip rodo Registrų centro tvarkomame Gyventojų registre sukaupti duomenys, nors Gedimino vardo šiuo metu nerastume tarp populiariausių berniukams suteikiamų vardų, tačiau turėti šį vardą garbė tenka ne vienam tūkstančių lietuvių.

Registrų centro skaičiai rodo, kad šiuo metu visoje Lietuvoje yra net 11 601 Gediminas. Šis vardas yra vienas populiariausių vyriškų vardų visoje šalyje.

Dar ypatingesnę progą švęsti Vilniaus įkūrėjo Gedimino dieną turi net 2 372 vyrai, vaikinai ir berniukai, gyvenantys Vilniuje.

 

Tiesa, nors Gediminaičių dinastija istorikų vadinama viena galingiausių ir įtakingiausių valdovų dinastijų Europoje, Lietuvos gyventojų pavardėse jos pėdsakų beveik nelikę. Šiandien Lietuvoje atrastume vos 100 gyventojų, savo pavardėje nešiojančių Lietuvos didžiojo kunigaikščio vardą, pavyzdžiui, kaip Gediminienė ar Gediminaitė.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
14 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button