MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Bananai
Gyvenimas

Pradėtos viešai skelbti maisto produktų kainos didžiuosiuose prekybos tinkluose

Nuo šių metų pradžios specialiame Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) tinklalapyje pradėta viešai skelbti oficiali informacija apie svarbiausių maisto produktų kainas, taikomas didžiuosiuose prekybos tinkluose. Iki šiol svetainėje www.produktukainos.lt buvo viešinamos apibendrintos gaminių kainos, nenurodant konkretaus prekybos tinklo kainų, praneša ŽŪM.

Dabar skelbiamos penkių didžiausių prekybos tinklų „Maxima LT“, „Palink“ („Iki“), „Norfos mažmena“, „Rimi Lietuva“ ir „Lidl Lietuva“ 20-ies produktų kategorijų kainos ir jų pokyčiai. Tai – duonos ir grūdų produktų, mėsos, pieno gaminių, kiaušinių, aliejus ir riebalų, įvairių daržovių ir kt. kainos.

„Gyventojų išlaidos maistui sudaro nemažą dalį visų išlaidų, o daugiausia jo nuperkama penkių didžiausių prekybos tinklų parduotuvėse. Pradėjus skelbti pagrindinių maisto produktų kainas juose, pirkėjai turės kur kas aiškesnį vaizdą, kur kokios kainos yra“, – įsitikinęs žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.

Jau netrukus planuojama kas savaitę skelbti ne tik produktų krepšelio kainas skirtingose parduotuvėse, bet ir informaciją, kokia tos kainos dalis atitenka produkcijos gamintojams ir prekybininkams. Taip pat planuojama atnaujinti tinklalapio grafiką, padaryti jį labiau draugišką vartotojui.

Pagal patvirtintą metodiką prekybos tinklų parduotuvėse esančias kainas fiksuoja ir skelbia valstybės įmonė Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras.

Statistikos departamento duomenimis, mėnesinis kainų pokytis, apskaičiuotas pagal suderintą vartotojų kainų indeksą, 2018 m. lapkritį buvo -0,2 proc., o išankstinis gruodžio mėnesio įvertis – -0,5 proc. Praėjusį gruodį fiksuotas ir mažiausias metinis kainų pokytis. 

G. Surplys susitiks su prekybininkais dėl viešo kainų skelbimo.

ELTA primena, jog kainų prekybos tinkluose viešinimas yra viena 2018 m. lapkričio pabaigoje Vyriausybės pristatyto kainų mažinimo plano dalių. 

Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vykdomasis direktorius Laurynas Vilimas idėją prekybininkams internetiniame puslapyje skelbti produktų kainas vertino kritiškai.

„Jei didesni ar mažesni prekybininkai, konkurentai pradėtų teikti savo pirkimo ir pardavimo kainas, tai iš esmės pati valstybė tokiu instrumentu mažina konkurenciją, nes atskleidžia konkurentų kainas vieni kitiems“, – sakė jis.

Mindaugas Grinius (ELTA)

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Savivaldybė atlieka testus dėl medikų imuniteto tymams

BNS

Prasidėjo varlių migracija. Nuo šiandien draudžiamas eismas vingio parke

Evaldas Činga

Suomija antrus metus iš eilės pripažinta laimingiausia šalimi, Lietuva – 42-oji

BNS

Pavilnių regioniniame parke prasideda pavasarinė varliagyvių migracija

Donatas Andrijauskas

Gedimino kalno keltuvas uždaromas remontui

Donatas Andrijauskas

Rudenį Vilniaus apskrityje vyks pratybos dėl galimos avarijos Astravo elektrinėje

Donatas Andrijauskas

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika