MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Oro sąlygos

Sinoptikė: šalį užplūs didelė šiluma – laukia pavasariška žiemos pabaiga

Jau sekmadienį šalį užplūs didelė šilumos banga, kuri šalyje užsibus iki pat kalendorinio pavasario pradžios. Taip LRT RADIJUI sako sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė.

Šeštadienį šalį jau antroje dienos pusėje pasieks krituliai, jie jau bus mišresni: sniegas maišysis su šlapdriba. Rytiniuose, šiaurės rytiniuose šalies rajonuose, išsilaikius neigiamai temperatūrai, gali formuotis silpna lijundra ir plikledis.

Temperatūra svyruos nuo 1–2 laipsnių šalčio rytiniuose šalies regionuose iki 3 laipsnių šilumos rytiniame šalies pakraštyje. Taip pat pūs gana žvarbus pietvakarių, vakarų krypčių vėjas. Antroje dienos pusėje, ypač prie jūros, ji taps gūsingu.

Sekmadienį taip pat vietomis sulauksime kritulių, jie pasirodys šiaurės, rytiniuose šalies regionuose. Nakties metu jie iškris sniego ir šlapdribos pavidalu, o ryto valandomis ar dieną juos pakeis dulksna. Dienos metu gausesnių kritulių nenumatoma, tačiau dangus nebus toks giedras, koks buvo penktadienį.

Vietomis gali susiformuoti rūkas, nes į Lietuvą plūsta labai didelė šiluma. Nakties metu temperatūra jau beveik nekris, svyruos nuo 3 laipsnių šalčio iki 2–3 laipsnių šilumos. Dieną sušils iki 3–7 laipsnių šilumos. Deja, bet saulė pro debesis pasirodys gana retai.

Tačiau pirmadienį pro debesis saulė išlys jau dažniau, tad dienos metu galime sulaukti dar keliais laipsniais aukštesnės temperatūros. Naktį vyraus apie 0 laipsnių temperatūra, dieną – 4–9 laipsnių šiluma. Žymesnių kritulių nesulauksime, vietomis formuosis rūkas. Su rūkais tiek sekmadienio, tiek pirmadienio naktį gali formuotis ir plikledis, ypač drėgnesnėse vietovėse.

Panašu, kad šalį pasiekusi šiluma šalyje užsibus kiek ilgiau. Antradienį ir trečiadienį išliksime sausesnėje ir šiltesnėje oro masėje. Naktimis temperatūra svyruos apie nulį, gal kiek šaltesnė naktis laukia iš antradienio į trečiadienį, nes dangus bus giedresnis, temperatūra pasiskirstys nuo 3 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos.

Dienomis temperatūra svyruos nuo 4 iki 8 laipsnių šilumos antradienį, o trečiadienį nuo 3 iki 7 laipsnių šilumos. Daugiau kritulių sulauksime penktadienį, jie bus vidutinio intensyvumo, keliaus per visą šalį, šlapdribą keis lietaus pavidalo krituliai. Tad kovo 1 diena turėtų būti vėsesnė nei paskutinės žiemos dienos.


PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Savaitės pabaigoje mėgausimės šiluma

meteo.lt

Lietuvoje buvo pastebėti pirmieji šiais metais žaibai

meteo.lt

Nuo savaitės vidurio – orų permainos

ELTA

Sugrįš nemalonūs žiemiški orai

ELTA

Savaitgalį šalyje siautės galingas vėjas, kovo 11-ąją numatoma šlapdriba

BNS

Sinoptikas: savaitės pradžioje numatomos orų permainos

LRT.lt

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika