Gyvenimas

Lietuvos Raudonasis Kryžius įsikūrė viename prekybos centre Vilniuje

Lietuvos Raudonasis Kryžius įsikūrė naujoje vietoje – namus suteikė prekybos centras „Europa“. Nuo šiol atsinaujinusioje, bendruomenės širdimi ir susitikimų vieta tapusioje „Europoje“ veiks ir pagrindinis Lietuvos Raudonojo Kryžiaus biuras bei Vilniaus skyrius. Būdami arčiau bendruomenės, dirbdami erdvesnėse, pritaikytose patalpose, organizacijos darbuotojai turės visas tinkamas sąlygas toliau padėti kitiems. Iš esmės atnaujintame prekybos centre „Europa“ Lietuvos Raudonajam Kryžiui skirtos dvi beveik 500 kv. metrų patalpos.

Nors šiuo metu nemažai dėmesio Lietuvos Raudonasis Kryžius skiria Ukrainos karo pabėgėliams Lietuvoje, tačiau taip pat daugiausiai savanorių turinti nevyriausybinė organizacija kasdien rūpinasi ir vienišais senjorais, su neįgalumu susiduriančiomis šeimomis, integruojamais žmonėmis, moko pirmosios pagalbos, edukuoja jaunimą bei ruošia visuomenę ekstremalioms situacijoms.

„Dirbame kasdien, neskaičiuodami nei savo jėgų, nei valandų. Viskas svarbu – be verslo ir visuomenės paramos negalėtume padėti krizės paliestiems žmonėms, be savanorių nebūtume pajėgūs suteikti nenutrūkstamą pagalbą 24 valandas per parą 7 dienas per savaitę, be komandos būtų neįmanoma viską daryti vienu metu ir galvoti apie tolimesnius pagalbos žingsnius, pasirengimą kitoms galimoms krizėms, kurių per pastaruosius kelerius metus turėjome net keturias“, – sako Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadovė Kristina Meidė. 

 

Pasak K. Meidės, užsitęsusio karo Ukrainoje pasekmės bus jaučiamos dar ne vienerius metus, todėl svarbu toliau stiprinti komandą, galinčią padėti ekstremaliose situacijose, dar aktyviau rengti visuomenę nelaimėms, burti palaikančią bendruomenę, o tam buvo labai reikalingos naujos patalpos.

„Mūsų komanda jau dabar nemaža ir nuolat auganti, todėl reikia patogios erdvės kasdieniam darbui, susirinkimams, teisinėms konsultacijoms, pirmosios pagalbos bei savanorių mokymams. Labai laukiame, kol galėsime persikelti į naujas patalpas, nes sunkiai dirbantys mūsų komandos nariai kasdien atiduoda labai daug savęs ir jiems būtina pagaliau turėti geras darbo sąlygas, tai labai svarbu ir mūsų darbuotojų emocinei sveikatai“, – tvirtino K. Meidė.

Kiek anksčiau šiais metais „Baltic Horizon“ nekilnojamojo turto fondo valdytoja „Northern Horizon“ Lietuvos Raudonajam Kryžiui skyrė apie 67 tūkst. eurų paramą, siekiant pastiprinti jau teikiamą humanitarinę pagalbą Ukrainai ir jos žmonėms. „Remiant iniciatyvas mums svarbu, kad jos skatintų realų pokytį. Todėl atverdami naujų Lietuvos Raudonojo Kryžiaus namų duris „Europoje“ vienu metu džiaugiamės ir didžiuojamės – prisiimame naują, svarbų, prasmingą įsipareigojimą bendruomenei“, – komentavo „Northern Horizon“ generalinė direktorė Milda Dargužaitė.

 

„BH Europa“ generalinė direktorė Iveta Ardava antrino, kad bendruomeninės iniciatyvos prekybos centrui yra svarbios: „Šiuo metu svarbiausia visiems išlikti susitelkus ir kiekvienam daryti tai, ką gebame geriausiai – tai yra vienas svarbiausių darnios bendruomenės principų. Yra skirtingų būtų padėti vieni kitiems, todėl nusprendėme, kad atsinaujinęs prekybos centras „Europa“ dalį savo erdvių skirs tiems, kurie padeda kitiems. Lietuvos Raudonajam Kryžiui ne tik suteikėme reikiamo dydžio patalpas, bet ir jas pritaikėme aktualioms funkcijoms, kad čia galėtų patogiai dirbti organizacijos komanda, būtų galima rengti mokymus visuomenei ir savanoriams, organizuoti susitikimus“, – sako I. Ardava.

Į Lietuvą nuo Rusijos sukelto karo Ukrainoje jau atvyko 60 000 pabėgėlių, iš kurių pusė – vaikai. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus darbuotojų skaičius nuo pasaulinės pandemijos pradžios, kai pradėjo didėti pagalbos poreikis, padvigubėjo. Nuo karo Ukrainoje pradžios savanorių skaičius Lietuvos Raudonajame Kryžiuje išaugo nuo 3500 iki 17 000.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
10 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button