Gyvenimas

Lietuvos ir Lenkijos pirmųjų ponių susitikime – dėmesys istorijai ir 500-osioms Žygimanto Augusto gimimo metinėms (nuotraukos)

Šiandien Diana Nausėdienė ir Lenkijos pirmoji ponia Agata Kornhauser-Duda aplankė Vilniaus senamiestį, lankėsi Vilniaus universitete ir Dievo Gailestingumo šventovėje.

Susitikime Lietuvos ir Lenkijos pirmosios ponios išskirtinį dėmesį skyrė Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Augusto atminimui, kurio 500-osios gimimo metinės yra minimos šiemet. Šia proga Diana Nausėdienė ir ponia Agata Kornhauser-Duda lankė su šia abiem tautoms svarbia istorine asmenybe susijusias vietas – Vilniaus senamiestį, Arkikatedrą baziliką ir Vilniaus universitetą.

Vilniaus universitete pirmosioms ponioms buvo pristatyti išskirtiniai bibliotekos eksponatai – Lietuvos ir Lenkijos kultūros ir mokslo istorijai svarbių žmonių, tokių kaip istorikas Joachimas Lelevelis, buvę universiteto studentai poetai Adomas Mickevičius, Julius Slovackis, kūryba, rankraščiai. Taip pat įspūdingiausias eksponatas – viena iš 14 Vilniaus universiteto bibliotekoje saugomų Žygimanto Augusto knygų su puošniais superekslibrisais.

 

Pirmosios ponios taip pat apsilankė Joachimo Lelevelio salėje, kur viešnioms buvo pristatytas itin vertingas kartografijos rinkinys – paties istoriko ranka kopijuoti unikalūs senieji žemėlapiai.

Tai pirmasis oficialių asmenų apsilankymas šioje salėje po restauravimo darbų.

D. Nausėdienė ir A. Kornhauser-Duda  taip pat lankėsi iš viso pasaulio piligrimus traukiančioje Dievo Gailestingumo šventovėje.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
5 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button