Naujienos

Geologinių tyrimų privalumai pradedant naują statybų projektą

Naujas statybų projektas visada yra didelė finansinė investicija, todėl norint užtikrinti, kad jis būtų pelningas, planuojant būsimus žingsnius būna reikalingi ir geologiniai tyrimai. Šiam tyrimui vadovauja geotechnikos inžinieriai, kurie ištiria dirvožemio sudėtį, sklype esančių uolienų tipus ir kt. Prieš pradedant naują statybų projektą geologinių tyrimų rezultatai suteikia labai daug naudingos informacijos.

Sumažėja žalos rizika

Kai komercinės ar gyvenamosios paskirties objektai statomi „probleminėje“ žemėje, dažnai ateityje nekilnojamasis turtas gali patirti didelę žalą. Tokių statinių pamatai gali būti labai silpni, atsirasti nelygumų, taip pat galima vandens žala ir kitos problemos. Todėl labai svarbu, kad prieš pradedant statybas sklypai būtų kruopščiai patikrinti.

Sumažina kaštus

Po atliktų geologinių tyrimų nustačius, kad sklypo dirvožemį reikia papildomai „apdoroti“, jog jame būtų galima statyti atitinkamus nekilnojamojo turto objektus, žemės savininkas paprastai tai atlieka savo lėšomis (arba sklypo pirkėjas su žemės savininku susitaria dėl palankesnės sklypo kainos). Jei yra iš anksto išsprendžiamos tokios problemos, tai padeda sutaupyti pinigų, kuriuos tektų išleisti už ateityje padarytą žalą nekilnojamajam turtui.

 

Pasirenkamos tinkamos žaliavos

Priklausomai nuo žemės kokybės ir sudėties bei jos geologinių sąlygų statytojas sprendžia, kokias statybines medžiagas naudoti. Tai reiškia, kad jei iš anksto yra atlikti geologiniai tyrimai, tokių tyrimų rezultatai statytojams padeda lengviau pasirinkti tinkamiausias žaliavas, tokiu būdu užtikrinant, kad statybų projektas bus vykdomas sėkmingai ir galutinis rezultatas atitiks visus aukščiausius standartus.

Didina projekto stabilumą ir saugumą

Kai statote nekilnojamojo turto objektą, labai svarbu užtikrinti, kad jis būtų saugus ir patikimas žmonėms, kurie jame gyvens. Geologiniai tyrimai gali padėti statytojui ir pirkėjui nustatyti, ar statybvietė yra stabili ir tinkama statybos projektui.

Geologinių tyrimų svarba

Jei planuojate statyti biurų pastatą, namą, daugiabutį, sandėlį ar bet kokį kitą nekilnojamojo turto objektą tam tikroje vietovėje, nenuvertinkite statybvietės tyrimo svarbos. Taigi, planuodami statybos projektą ir prieš jį pradėdami, būtinai samdykite šios srities profesionalus, kurie atliktų išsamius geologinius tyrimus.

 

Keletas papildomų geologijos svarbos privalumų civilinėje inžinerijoje:

  • Vietovės parinkimas svarbus pamatų stabilumo ir statybinių medžiagų prieinamumo požiūriu. Geologija suteikia žinių apie vietą, kuri naudojama statant pastatus, užtvankas, tunelius, rezervuarus, greitkelius ir tiltus.
  • Geologija padeda nustatyti vietovę, kuri gali būti pažeidžiama dėl geologinių pavojų, pavyzdžiui, žemės drebėjimo, nuošliaužų, atmosferos poveikio ir kt.
  • Žinios apie uolienų prigimtį labai reikalingos tiesiant tunelius, tiesiant kelius ir nustatant pjūvių bei šlaitų stabilumą.
  • Užtvankų, tiltų ir pastatų pamatų problemos yra tiesiogiai susijusios su vietovės, kurioje jie bus statomi, geologija.
  • Žinios apie požeminį vandenį reikalingos ryšium su žemės kasimo darbais, vandens tiekimu, drėkinimu ir daugeliu kitų tikslų. Hidrologiniuose žemėlapiuose pateikiama informacija apie paviršinio vandens kanalų išsidėstymą ir požeminio vandens gylį.
  • Geologiniai žemėlapiai padeda planuoti civilinės inžinerijos projektus. Juose pateikiama informacija apie struktūrinius uolienų tipų klodus planuojamoje teritorijoje.
  • Geologiniai žemėlapiai padeda nustatyti žemės drebėjimams pavojingas teritorijas. Jei aptinkama kokių nors geologinių savybių, pavyzdžiui, lūžių ir t.t., visą tai reikia tinkamai apdoroti, kad padidėtų statinio stabilumas.
  • Žinios apie eroziją ir nusėdimą dėl paviršinio vandens padeda išsaugoti dirvožemį, kontroliuoti upes, vykdyti pakrančių ir uostų darbus.
  • Prieš pradedant projektą, atlikus geologinį vietovės tyrimą, sumažės bendros išlaidos.

Taigi, kaip jau supratote, geologijos srities ir geologinių tyrimų svarba yra ypatingai svarbi tiek statant gyvenamuosius namus, tiek ir vystant didelio masto nekilnojamojo turto objektų projektus.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button