Švietimo, ugdymo ir kitoms įstaigoms susiduriant su pranešimų apie grasinimus susprogdinti antplūdžiu, stringa įvairių institucijų darbas, o visuomenėje bandoma sėti paniką. „Ekskomisarų biuras“ kimba į pagalbą – nemokamai tikrina grasinimus gavusių klientų patalpas ir teritorijas.


Nuo praėjusios savaitės tebesitęsiančios, į švietimo ir ugdymo įstaigas dažniausiai nukreiptos kibernetinės atakos ant kojų sukėlė tiek policijos pareigūnus, tiek visuomenę. Antradienio naktį ir rytą policija patvirtino gavusi daugiau kaip 1000 pranešimų apie grasinimus susprogdinti. Šį incidentų šuolį galima sieti su gerai organizuota kibernetine ataka, kuria siekiama sutrikdyti specialiųjų tarnybų veiklą ir sukelti paniką visuomenėje.

Naujos rekomendacijos: evakuacija – tik aptikus realią grėsmę

Pirmadienį savivaldybėms buvo išsiųstos naujos Lietuvos policijos rekomendacijos, patariančios, kaip elgtis gavus pranešimą apie padėtus sprogmenis. Šių rekomendacijų esmė – nenutraukti įstaigai įprastos veiklos, neskambinti skubiu pagalbos numeriu, o konsultuotis su atsakingais pareigūnais paskambinus informacijos telefonu 8 700 60 000. Konsultantai patars, kaip derėtų elgtis ir kokius veiksmus atlikti.

Tik tuomet, jeigu aptinkamas pavojingas objektas ar esama indikacijų apie realią grėsmę, derėtų pradėti evakuaciją ir skambinti skubiu pagalbos telefonu 112.

„Ekskomisarų biuras“ pasirengęs padėti nemokamai

Į savo klientų skambučius visada reaguojantis „Ekskomisarų biuras“, atsižvelgdamas į susiklosčiusią situaciją, yra pasirengęs nemokamai padėti savo klientams – greitojo reagavimo ekipažai pasiryžę imtis neatidėliotinų priemonių, atvykti į vietą ir apžiūrėti grasinimų sulaukusį objektą.

„Mūsų komanda aktyviai atlieka savo klientų išsamias patalpų ir teritorijų apžiūras, glaudžiai bendradarbiauja su švietimo įstaigų bendruomenėmis ir teisėsaugos pareigūnais – norime savo klientams užtikrinti greitą ir veiksmingą reagavimą“, – sako įmonės generalinis direktorius Vytautas Labeckas.

Nors įprastai klaidingi iškvietimai kainuoja, ši situacija, anot V. Labecko, neeilinė: „Suprantame situacijos išskirtinumą, masiškumą ir dedame visas pastangas savo klientų saugumui ir ramybei užtikrinti. Tai – mūsų pagrindinis prioritetas.“

Jei gavus grasinančio turinio pranešimą ir įvertinus situaciją, paaiškėja, jog reikalinga papildoma pagalba, „Ekskomisarų biuro“ komanda pasirengusi nedelsiant atvykti ir imtis visų atitinkamų priemonių.

„Jei reikės, padėsime įvykdyti evakuaciją, kartu sulauksime policijos pareigūnų. Mūsų komanda pavojaus atveju sugeba išlikti rami, reaguoti greitai ir profesionaliai“, – sako V. Labeckas.

Per pastarąjį laikotarpį “Ekskomisarų biuras” padėjo įvykdyti evakuaciją jau ne vienai švietimo įstaigai.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist