Aktualijos

Vyriausybė nutarė nešvelninti ribojimų dėl prekybos centrų aikštelių

Prekybos centrams nuo trečiadienio privalant griežčiau riboti lankytojų bei automobilių srautus, verslo atstovai kadenciją baigiančio ministrų kabineto paprašė švelninti ribojimus dėl automobilių aikštelių, tačiau Vyriausybė nesutiko. 

Po diskusijų laikinasis premjeras Saulius Skvernelis rekomendavo palikti tokią pat tvarką, o prireikus surengti nuotolinį Vyriausybės posėdį. 

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) prezidentas Mindaugas Statulevičius pasiūlė kompromisą  – sumažinti parkavimo vietų iki 50 proc., o ne iki 20 proc., kaip reikalaujama dabar.  

 

„Mūsų siūlymas, kuris tikrai būtų, mūsų nuomone, proporcingas ir racionalus: apriboti iki 50 proc. parkavimo vietų skaičių – ne 20 proc., o 50 proc., – kas būtų lengvai įgyvendinama ir nesukurtų didelių įtampų pirkėjams, nesukurtų konfliktų, kelių eismo taisyklių galimų pažeidimų“, – Vyriausybės posėdyje kalbėjo M. Statulevičius.

Lietuvos prekybos įmonių asociacijos (LPĮA) vadovė Rūta Vainienė sakė, kad ribojimas gali labai  apsunkinti žmonėms maisto pirkimą. Ji teigė girdėjusi, kad maisto prekybininkai jau mažina užsakymus. 

„Galbūt galima susilaikyti nuo kažkokių kalėdinių pirkinių ar tokių, kur būna metiniai pirkiniai, bet tie maisto, kasdieniniai pirkiniai – va čia yra labai didelė problema. Yra parduotuvių su labai mažais parkingais, į kurias atvažiuoja ir iš kaimo vietovių žmonės, kurie nori didesnio pasirinkimo, – praktiškai neturės, kur pasistatyti automobilio. Girdėjau, sako maistininkai jau „užsakymus mažiname“, – sakė R. Vainienė. 

 

S. Skvernelis argumentavo, kad nėra prasmės apriboti žmonių srautų tik prekybos centrų viduje, neribojant atvažiuojančių automobilių. 

„Jeigu mes ribojame klientų skaičių, padarėme trečdalį, tai kaip gali būti, kad į aikštelę neįmanoma įvažiuoti – logiškai irgi man atsakykite – pilnos aikštelės ir dar netelpa automobiliai. Tai turėtų tie žmonės kažkur būriuotis lauke laukti, bet jie visi kažkaip sueina į tuos pastatus ir sėkmingai tenai būriuojasi“, – kalbėjo S. Skvernelis. 

„Tai racionalių, greitų sprendimų jeigu reikės, mes dar padarysime neeilinį nuotolinį posėdį ir priimsime korekcijas“, – pridūrė jis. 

 

Vyriausybė pirmadienį nutarė, kad nuo trečiadienio prekybos centrai turi užtikrinti 15 kv. metrų prekybos plotą vienam žmogui mažesnėse parduotuvėse ir 30 kv. metrų – didesniuose nei 10 tūkst. kv. metrų prekybos centruose. 

Be to, automobilių aikštelėse šalia parduotuvių, prekybos centrų, turgaviečių ir kitų viešų prekybos vietų esančiose galima užimti tik 20 proc. stovėjimo vietų, neskaičiuojant darbuotojams bei neįgaliesiems skirtų vietų.

Nuo trečiadienio tai pat rekomenduojama visose parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose bei paslaugų vietose nerengti akcijų, išpardavimų, nuolaidų valandų, kurios didina pirkėjų srautus, siūloma didinti dirbančių kasų skaičių, kad nebūtų eilėje daugiau kaip penki asmenys, nustatyti ilgesnį darbo laiką, parduotuvėse lankytis vienam šeimos asmeniui.

 

Autorius Vytautas Budzinauskas

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
10 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button