Aktualijos

Vilniaus mažasis teatras atsiriboja nuo R. Tumino interviu

Valstybinis Vilniaus mažasis teatras atsiriboja nuo Rusijos televizijoje pasirodžiusio šioje šalyje dirbančio režisieriaus Rimo Tumino interviu, kuriame pastarasis nesureikšmino Lietuvos okupaciją lėmusio Motolovo ir Ribentropo pakto bei pareiškė nelaikantis rusų okupantais. R. Tuminas yra Vilniaus mažojo teatro meno vadovas.

„Minėto interviu metu pasisakymai Lietuvos istoriniais, politiniais klausimais nėra teatro pozicija. Esame įsitikinę, kad menas ir kultūra – tai geriausia terpė, kurioje skaudžios istorinės patirtys įprasminamos ir išreiškiamos tam, kad jos būtų perduodamos iš kartos į kartą ir niekada nebūtų pamirštos“, – teigiama Vilniaus mažojo teatro pranešime.

Jame pažymima, kad sovietinės okupacijos metais buvo įkalinta, nužudyta ir ištremta šimtai tūkstančių žmonių.

 

„Tai Lietuvos piliečiai, kurie galėjo tapti mokslininkais, menininkais, aktoriais, muzikantais, politikais ar tiesiog laisvos Lietuvos kūrėjais. Šį ypatingai skaudų Lietuvai laikmetį Vilniaus mažasis teatras stengiasi atspindėti ir savo statomuose spektakliuose.  Apgailestaujame, kad menininkai paverčiami propagandinio mums priešiškai nusiteikusios šalies karo įrankiu“, – rašoma pranešime.

Vilniaus mažasis teatras įkurtas 1990 metais, 1997 metais jam suteiktas valstybinio teatro statusas. Ilgą laiką teatrui vadovavo R. Tuminas, šiuo metu dirbantis Maskvos J. Vachtangovo teatre. Jis taip pat oficialiai eina Vilniaus mažojo teatro meno vadovo pareigas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
15 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
zigmus
zigmus
12 dienas (-ų)

Kaip jis gali, sėdėdamas maskvoje, dirbti Vilniaus maž. teatre?

Būtinai
Būtinai
12 dienas (-ų)
Atsakinėti į  zigmus

MATOSI, KAD ŽINOT FAKTUS

Subtilumas
Subtilumas
12 dienas (-ų)

Gaila, kad Teatre nesuprantama kalbos niuansų: sovietų okupacija ir rusai kaip okupantai – du skirtingi dalykai. Jei žiūrėti iš esmės, tai Stalinas buvo gruzinas, o Molotovas – žydas. Tai prie ko čia rusai?

zigmus
zigmus
12 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Subtilumas

nesureikšmino Lietuvos okupaciją lėmusio Motolovo ir Ribentropo pakto” – o kaip dėl šito? Nes mes tai jį labai sureikšminame. Nesureikšminimas yra bandymas išsukti komunistus nuo atsakomybės.

Vaclovas
Vaclovas
12 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Subtilumas

Kaip suprasti, Molotov’as žydas? Juk tikrai ne judėjas nei iš judėjų.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button