Aktualijos

„Šeimos gynimo maršo“ organizatoriai vėl negavo leidimo mitinguoti

Vilniaus miesto savivaldybė „Šeimos gynimo maršo“ organizatoriams vėl neišdavė leidimo birželio viduryje rengti dar vieną renginį su mažesniu dalyvių skaičiumi, praneša LNK žinios.

Organizatoriai, kurie iš pradžių prašė leidimo renginiui su 7 tūkst. žmonių, šį skaičių buvo sumažinę iki 800.

Anot Vilniaus mero atstovo spaudai Karolio Vaitkevičiaus, nepaisant to, kad leidimo prašyta 800 žmonių, organizatoriai nesiruošė valdyti žmonių srautų.

 

„Organizatoriai pateikė kitą prašymą, kur pamažintas žmonių skaičius. Vėlgi, kai kalbame su organizatoriais, girdime iš jų, kad jie nesiruošia nei kažkaip valdyti tų žmonių srautų, nei riboti dalyvavimą, tai reiškia, kad žmonių gali būti daug daugiau, nei yra prašomas leidimas“, – LNK žinioms sakė K. Vaitkevičius.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius penktadienį LRT radijui sakė, kad leidimas antram renginiui neišduotas, nes tai yra „politinis festivalis“, o jo dalyviai, kaip parodė pirmasis renginys, nesilaiko karantino reikalavimų.

Anot LNK žinių, „Šeimų gynimo maršo“ organizatoriai dėl pirmojo sprendimo neleisti mitinguoti birželį kreipėsi į teismą.

 

„Didysis šeimos gynimo maršas“ vyko gegužės 15 dieną, kai iš įvairių šalies kampelių į Vingio parką sostinėje susirinko apie 10 tūkst. žmonių, siekiančių išreikšti protestą prieš Stambulo konvenciją ir kitas iniciatyvas, jų teigimu, nukreiptas prieš tradicinę šeimą.

Reaguojant į šį renginį, sostinėje panašiu metu rengtos ir kelios akcijos, nukreiptos prieš šį maršą.

Maršo organizatoriai netrukus pranešė apie ketinimus lygiai po mėnesio organizuoti dar vieną mitingą prie Seimo ir Vyriausybės.

 

Maršo iniciatoriumi ir vadovu nurodomas buvęs „tvarkietis“ Raimondas Grinevičius, tarp organizatorių yra ir Artūras Orlauskas, Nacionalinio susivienijimo narys Algimantas Rusteika, tinklalapio infa.lt vadovas Arvydas Daunys.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
22 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Niekas neparašė
Niekas neparašė
7 mėnesius

Nenorim mes Vilniuje šito reikalo, organizuokite Naisiuose ar dar kokiam kaime. Suvarė praėjusį kartą į miestą su jokio Euro standarto neatitinkančiais laužais, paliko taršą ir šiukšles, užparkavo visus kiemus aplink parką, o dar motociklų triukšmas, feee

Vilnietis
Vilnietis
7 mėnesius

As nesu už tą šeimos Maršą. Bet matau kad Vilniaus politikai labai kisasi i politika. Koks skirtumas politinis , ar koks mitingas. Tai yra teises mitinguoti , ir reiksti savo nuomonę pažeidimas

Nereikalingas
Nereikalingas
7 mėnesius
Atsakinėti į  Vilnietis

Laisvės partija bandė apriboti žodžio laisvę, o jos meras teisę piliečiams mitinguoti. Wow, tikra laisvė. Dar papildoma laisvė yra tai, kad pensininkams nereik galimybių paso, nes kurgi jie eis biedniakai, negi į barus.

Vilnietė
Vilnietė
7 mėnesius
Atsakinėti į  Nereikalingas

Neplakite kardinaliai skirtingų dalykų į vieną sąvoką. Teisė, laisvė ir žodžio laisvė nėra tas pats. Galiausiai, reikia suvokti, jog žodžio laisvė nėra absoliuti, ji neša už save atsakomybę, t.y. baigiasi ties kito žmogaus laisve ir teisėmis. Šis mitingas skatina nepakantumą ir neapykantą, kas pažeidžia kitų žmonių laisves. Tą tiesiog reikia suprasti ir priimti kaip faktą, o ne populistinėmis frazėmis mėtytis ar įsižeisti, nes tiesa jums netinka. Jei mitinguoti prašytų smurtautojai ar alkoholikai, siekiantys ‘ginti’ savo ‘teisę’ toliau smurtauti prieš namiškius ar dirbti/vairuoti prisigėrus – jiems irgi būtų neleista mitinguoti tokiomis temomis. Ar irgi tokiu atveju purkštautumėte, jog pažeidžiamos jų teisės… Skaityti daugiau

Nereikalingas
Nereikalingas
7 mėnesius
Atsakinėti į  Vilnietė

Kitų žodis (nuomonė) jokių Jūsų laisvių nepažeidžia. Atsiradus teisuolių gauja, kuri sprendžia, kas moralu, kas ne, kas skatina neapykantą, kas ne. Ir dar nurodinėja kitiems pagal savo supratimą. Gal Sovietų Sąjungos ar Kinijos ilgitės? Ten irgi valdžia nusprendžia, kas leidžiama piliečiui šnekėt, o kas socialinį kreditą gadina ir kad būtina tokį pilietį užtildyt. Beje, ten Pride paradų irgi nepadarytumėt, nes irgi pažeistumėt moralę ir dorovę. Kaip užknisa toks dviveidiškumas. Kas mums patinka, tai žodžio laisvė, kas mums nepatinka – neapykantos kurstymas ir reikia užčiaupt. Nepatinka – neklausykit, nežiūrėkit, neskaitykit – niekas neverčia eit į tuos maršus. O čia visi super… Skaityti daugiau

Vilnietė
Vilnietė
7 mėnesius
Atsakinėti į  Vilnietis

Esmė tame, jog šiuo mitingu skatinama neapykanta ir nepakantumas.
Čia tas pats, kas skinheadai ar neonaciai prašytu leidimo mitinguoti.

Nereikalingas
Nereikalingas
7 mėnesius
Atsakinėti į  Vilnietė

Jo, čia tas pats, kas prieš šimtą metų moterys prašytų teisės balsuoti. Kažkokios radikalės. Griežtai užkardyti visas šias revoliucines stabilią santvarką bandančias sugriauti teroristines grupes. Nes vyrai moters vietą žino geriau!

VilnietisX
VilnietisX
7 mėnesius

gėda Šimašiau !!!

Vilnietė
Vilnietė
7 mėnesius
Atsakinėti į  VilnietisX

Atvirkščiai, turėtume būti dėkingi jam, jog nebijo priimti nepopulistinius sprendimus ir užkerta kelią ‘renginiams’ kurie skatina neapykantą ir niekina/ignoruoja elementarias žmogaus teises.

Tai rodo, jog žmogus paiso etikos ir moralės normų (ko, deja, apie organizatorius ir daugumą dalykų nepasakysi).

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button