Aktualijos

Po didžiulės liūties eismo situacija Vilniuje – įprasta

Antradienį vakare eismas Vilniaus mieste po liūties buvo itin apsunkintas – buvo užlietos kai kurios pagrindinės sostinės gatvės, o dalis jų buvo arba sunkiai pravažiuojamos, arba visai nepravažiuojamos, tačiau eismo situacija trečiadienio ryte – įprasta, visos gatvės yra pravažiuojamos.
 

Kaip skelbiama savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ pranešime, problemos buvo užfiksuotos šiose vietose:

 • T. Narbuto g. atkarpa tarp PC „Panorama“ ir T. Narbuto – Sėlių g. sankryžos – abiem kryptimis,
 • Geležinio Vilko g. po Lietuvos edukologijos universiteto tiltu abiem kryptimis,
 • Geležinio Vilko g. – ties Žalgirio g. sankryža, prie „Lukoil“ degalinės
 • Žalgirio g. – ties sankryža su Giedraičių g.,
 • Laisvės pr. (prie „Kardiolitos“) – iš centro pusės, važiuojant link Pašilaičių,
 • Savanorių pr. po Giraitės žiedu – abiem kryptimis,
 • P. Lukšio g. – ties PC „Banginis“ (trumpalaikis užliejimas),
 • Žirmūnų g. – ties Kareivių g. sankryža (trumpalaikis užliejimas),
 • Pilaitės pr. – Sietyno g. sankryža (trumpalaikis užliejimas),
 • Pilaitės pr. – už Valstybės saugumo departamento, važiuojant link Pilaitės (trumpalaikis užliejimas),
 • Buivydiškių g. užfiksuota įgriūva.

Didžiausios spūstys buvo užfiksuotos Geležinio Vilko g. tiek link centro, tiek ir iš centro – nebuvo pravažiuojama atkarpa po Lietuvos edukologijos universiteto tiltu, o spūstis truko apie 5 valandas. Tačiau užlietos atkarpos buvo nepravažiuojamos arba sunkiai pravažiuojamos iki pat 24 val. Geležinio Vilko g., ties sankryža su Žalgirio g. transportas pradėjo judėti po 23 val. Iki 2 valandų truko spūstis Ukmergės g. į centrą, tačiau ši atkarpa buvo nepravažiuojama iki 24 val.

Po vakarinės liūties eismą trikdė sugedę automobiliai, kurių buvo praktiškai visur, kur tik buvo susidariusios didesnės vandens balos. Tačiau trečiadienio ryto eismo situacija – įprasta, visos SĮ „Susisiekimo paslaugos“ Eismo valdymo centro specialistų stebimos gatvės yra pravažiuojamos. Jokių nusiskundimų dėl nepravažiuojamų gatvių nebuvo sulaukta.

 

Vilniaus mieste esantys šviesoforai veikė be sutrikimų – užfiksuoti tik keli smulkūs gedimai: vienas šviesoforas buvo nusuktas vėjo, rastas ir iškritęs modulis. Konstitucijos pr. (ties Nacionaline dailės galerija) esantis šviesoforas neveikia, tačiau ne dėl liūties – perdegė raudonos šviesos modulis.

Dėl liūties visame mieste buvo sutrikęs ir viešojo transporto eismas. Dalis viešojo transporto maršrutų vėlavo – vėlavimai siekė iki 50 minučių. Preliminariais duomenimis, dėl vakar liūties buvo nutraukta virš 120 viešojo transporto reisų, buvo sugedę 5 troleibusai.

T. Narbuto g. atkarpoje tarp PC „Panorama“ ir T. Narbuto – Sėlių g. sankryžos buvo sustoję kelios dešimtys autobusų ir troleibusų. Dalis autobusų iš šios vietos išvažiavo atbuline eiga, ir po to važiavo pakeistomis trasomis, per Saltoniškių g. ir Žvėryną. Likusios transporto priemonės, lietui nurimus ir pasišalinus pertekliniam vandeniui, arba tęsė kelionę savo maršrutais, arba avarinės tarnybos buvo nutemptos iki autobusų ir troleibusų parkų. Paskutiniai ten buvę troleibusai į troleibusų parkus buvo nutempti šįryt, 3.30 val.

 
Nuotrauka: Susisiekimo paslaugos

9, 19 maršrutų troleibusai ir 4G, 30, 49, 69 maršrutų autobusai buvo nukreipiami per Žvėryną link savo trasų. Kęstučio g., tarp Sėlių ir Latvių stotelių, ant troleibusų kontaktinio tinklo buvo užkritusi medžio šaka – laikinai nepravažiavo 1, 3, 7 maršrutų troleibusai. Į įvykio vietą išsiųsta avarinė tarnyba sutvarkė kontaktinį tinklą, o troleibusų eismas buvo netrukus atnaujintas.

Dalies maršrutų autobusai ir troleibusai laikinai negalėjo pravažiuoti keliose atkarpose Laisvės pr.:

 • 16, 19 maršrutų troleibusai, 55, 2G autobusai – ties „Kardiolita“ (link Pašilaičių), stovėta iki 40 minučių,
 • 1, 3, 7 maršrutų troleibusai ir 32, 63, 116 maršrutų autobusai – ties Laisvės pr. – T. Narbuto g. sankryža,
 • 1, 3, 9 maršrutų troleibusai – ties viaduku L. Asanavičiūtės g., ir stovėjo iki 30 minučių,
 • Greta „Litexpo“ parodų rūmų važiuojantis viešasis transportas – 2G, 21, 54 maršrutų autobusai ir 13, 16, 18 maršrutų troleibusai – vėlavo iki 15 minučių.

Laikinai nebuvo pravažiuojamas ir transporto žiedas ties Nacionaliniu operos ir baleto teatru, o taip pat – Buivydiškių g., P. Lukšio g. dalis ir Kareivių – Žirmūnų g. sankryža. Dalis troleibusų iš Žirmūnų g. buvo nukreipiami link Šiaurės miestelio. Taip pat sunkiai pravažiuojamas buvo ir Šilo g. tiltas. Nurimus liūčiai ir nuslūgus susikaupusiam vandeniui viešasis transportas, kur tik buvo įmanoma, tęsė savo reisus arba važiavo pakeistomis trasomis.

 

Milžiniška nuoplova

Tiesa, pasak Vilniaus savivaldybės įmonės „Grinda“ rinkodaros ir komunikacijos specialistės Dovilės Lisauskaitės, problemiška išlieka gatvė ties Trinapolio vienuolynu.

„Šiandien vairuotojų paprašysime vengti Verkių gatvės. Nes ten, netoli vienuolyno, įvyko milžiniška nuoplova. Ji yra lokalizuota. Tikrieji nelaimės padariniai išaiškės tik įvertinus ekspertams. Nes gali būti taip, kad gatvė kurį laiką bus netinkama naudoti. Taip pat Žalgirio gatvėje nuo lietaus slėgio sprogo lietaus nuotekų kolektorius“, – sako „Grinda“ atstovė.

 

Vilniaus savivaldybė skelbia, kad antradienį sostinėje iškrito net 45 mm kritulių. Iki stichinės ribos trūko vos 5 mm.

Liūties padarinius likvidavo 66 bendrovės „Grinda“ darbuotojai – prasidėjus liūčiai sulaukta daugiau nei 150 pranešimų apie įvairius incidentus Vilniaus mieste.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button