Aktualijos

Parlamentaras siūlo nestatyti pareigūnų mokymo centro Senamiestyje

Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į teisingumo ministrę Eveliną Dobrovolską, prašydamas įvertinti poreikį statyti naują pareigūnų mokymo centrą Vilniaus senamiestyje, Drujos gatvėje.

„Numatytas sklypas naujam mokymų centrui yra prestižinėje vietoje, šalia Vizitiečių vienuolyno ir Misionierių bažnyčios. Tokios vietos kaina su galimybe statyti būtų ne vienas milijonas eurų. Valstybės vadovai ne kartą yra pasisakę, kad valstybinės institucijos galėtų išsikraustyti iš pačių brangiausių Vilniaus vietų ir ieškoti ekonomiškesnių variantų“, – kalbėjo parlamentaras.

Pasak jo, Teisingumo ministerija yra skelbusi, kad Drujos gatvėje 2024 metų pradžioje planuoja pastatyti mokymo centrą pareigūnams. Projektui bus skirta apie 5 mln. eurų Norvegijos finansinio mechanizmo programos lėšų. Centre ketinama įrengti mokymosi patalpas, kur vienu metu galėtų stažuotis esami ir būsimi pareigūnai, taip pat administracines patalpas, sporto infrastruktūrą, kuri būtina pareigūnų rengimui, gyvenamąsias patalpas besimokantiems.

 

„Gaunamas europinis finansavimas nereiškia, kad galima neatsakingai elgtis su finansais, todėl geriau pagalvoti apie kitas, ne tokias prabangias, vietas. Mokymų centras bus gana uždara įstaiga, todėl netinka senamiestyje, kur prioritetas yra įvairesniam užstatymui, bet labai tiktų mažesniame miestelyje ir pagyvintų vietos ekonomiką. Vienas iš regioninės politikos tikslų, kad valstybinės įstaigos būtų išdėstytos visoje valstybės teritorijoje tolygiai, o ir sklypai kokiuose nors Šalčininkuose ar Švenčionėliuose daug pigesni“, – sako K. Masiulis.

Minimame sklype (apie 2365 kv. m) šalia Vizitiečių vienuolyno, anksčiau buvo griežtojo režimo pataisos darbų kolonijos gamybinė teritorija. Vilniaus miesto savivaldybė pasirūpino, kad teritorija nebūtų pavojinga aplinkai ir žmonių sveikatai: pašalinus virš užteršto grunto plotų buvusius pastatus, pamatus, kietąsias dangas, buvo iškastas ir išvežtas visas užterštas gruntas, sklypas išlygintas, suformuoti nuolydžiai. 

Jadvyga Bieliavska (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
39 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Internautas
Internautas
4 dienas (-ų)

Visiškai pritariu. Negalėjau patikėti, kad taip galima švaistyti valstybės turtą milžiniškoje super brangioje teritorijoje statant mokyklą, kurią net ne Vilniuje galima būtų pastatyti!!!!

asa
asa
5 dienas (-ų)

teisingai- mokyklas, poliklinikas, valstybine istaigas- i Bajorus ar kitas dievvo uzmirstas vietas, o centras- butam, buta, butam

Vaclovas
Vaclovas
6 dienas (-ų)

Nepeikiu pasiūlymo, tik norėčiau pastebėti, kad neturėtume tapti dailumo vergai, kai mieste pradėtume vengti įprastų veiklų, įstaigų, pastatų, rūpintumėmės tik pavyzdiniu verslu ir jųjų rūmais.

Brisius
Brisius
6 dienas (-ų)

Kazkam tas sklypelis baisiai parūpo…,gavo gera otkata Kęstutis manyciau O kodėl seima į kokius Salcininkus ne nukelti, ten žemę pigi, pardavus Gedimino pr., valstybė gerai uždirbtų… STT turėtų ištirti kieno čia interesai kyšo…

vilnietis
vilnietis
4 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Brisius

Pataisos namams ir pareigūnų rengimo centrui galima rasti tikrai daug geresnę vietą, nei senamiesčio pakraštyje. Šis senamiesčio kraštas dabar atrodo kaip Darwino užmirštas kraštas. Jį būtų galima puikiai atgaivinti orientuojantis į gyvenamąja ir komercinę plėtrą. O už gautus pinigus sutvarkyti aplink esančius valstybinius darželius ir mokyklas.
Dar būtų gerai sutvarkyti netoliese esančio Kūdrų parko aplinką. Dabar ten panašiau į automobilių turgų, o ne parką.

Ašnerobotas
Ašnerobotas
6 dienas (-ų)

Pritariu pasiūlymui.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button