Aktualijos

„Maltiečių sriuba” – tai pagarba ir padėka senoliams

Šių metų maltiečių paramos seneliams akcija „Maltiečių sriuba” – jau dvyliktoji. Gyvuodama tiek metų, ji nepraranda savo aktualumo. Tūkstančiams senų žmonių Lietuvoje reikalinga pagalba – jiems tiesiog trūksta lėšų išgyventi. Šiuo metu, pasitikdami Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, kalbame apie gražius darbus savo šaliai, apie dovanas jai. Bet juk seneliai šalia mūsų, išgyvenę tremtis, netektis, politinius pasikeitimus, ir yra mūsų Lietuva, tai jie jos valstybingumo vienmečiai, tikrieji istorijos liudytojai ir dalyviai. Atsigręžkime – jų buvimas ir yra didžiausia dovana. Be jų nebūtų mūsų.

Praėjusių metų „Maltiečių sriubos” metu buvo surinkta daugiau kaip 250 000 tūkstančių eurų. Už šias lėšas galėjome teikti pagalbą 2600 skurdžiai gyvenančių senolių. Paruoštą šiltą valgį termosuose šiuo metu vežiojame 22 Lietuvos vietovėse. Vidutinė vienos porcijos kaina beveik euras – 98 centai, šią sumą sudaro ne tik produktų, bet ir maisto gamybos, išvežiojimo išlaidos. O porcija ne tokia ir maža – 450 ml sriubos, kurios pagyvenusiam žmogui užtenka 2 kartams. Kadangi visus prašančius aprūpinti šiltu maistu lėšų trūksta, kitiems, stipresniems seneliams, keletą kartų per mėnesį vežame ilgai negendančius produktus ir siūlome valgį pasigaminti patiems ar siunčiame į pagalbą savanorį.

Už akcijos aukas visus metus finansuojamas ir kitas didelis maltiečių projektas seneliams – socialinė priežiūra jų pačių namuose. Jis vykdomas 13 miestų. Paklausite, o kokių jis reikalauja išlaidų, juk į pagalbą ateina savanoriai. Taip, savanoriai aukoja savo laiką, tai neįkainojama, bet higienos, būtiniausias buities priemones reikia pirkti, kartais tenka pasirūpinti brangiais, bet gyvybiškais svarbiais vaistais, specialistų konsultacijomis ar atvežti žiemai malkų.

 

Maltiečiai nepamiršta ir globos namuose gyvenančių vienišų senolių, lanko juos per šventes, kai ypač trūksta artimųjų šilumos. Iš viso savo darbus vykdome 40 Lietuvos vietovių.

Apie tai lapkričio 8 d. nuo 15 val. susirinkę V. Kudirkos aikštėje, Vilniuje, kalbės žinomi žmonės, verslo, žiniasklaidos, pramogų pasaulio atstovai. Jie kartu su maltiečiais vaišins praeivius sriuba ir skatins dalintis. Jurgos Šeduikytės nauja daina „Reikalingi“, kurios klipo filmavime dalyvavo ir maltiečiai senjorai,  skambės kaip akcijos šauklys – ji apie žmogiškumą, apie pagarbą vienas kitam ir pačiam sau. Maltiečių sriubų šventėje dalyvaus ir kiti menininkai, norintys atkreipti visuomenės dėmesį į senelių problemas. Tai Indrė Stonkuvienė, Justinas Jankavičius, Remigijus Ruokis, Jonas Radzevičius ir kiti.

 

Jau daug metų apie „Maltiečių sriubos” pradžią paskelbti ir pirmą sriubos samtį įpilti patikima garbingiausiam sriubų šventės svečiui akcijos globėjui Prezidentui Valdui Adamkui. Jis savo dalyvavimu kviečia visus prisijungti prie kilnaus maltiečių tikslo ir dėkoja už teikiamą seneliams viltį išgyventi.

Tradiciškai akcijos žygis per Lietuvą prasideda sostinėje ir iškeliauja į 40 Lietuvos miestų ir miestelių. Šiemet iš Vilniaus jį išlydės vicemerė Edita Tamošiūnaitė.

Visus kviečiame atvykti į aikštę Vilniuje, prisidėti prie akcijos savo mieste ar paremti trumpaisiais numeriais 1417 – 2 €, 1418 – 3 € (galioja iki gruodžio 31 d.)

 

Didesnė auka www.maltieciusriuba.lt

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button