Aktualijos

Keli šimtai žmonių mitingavo už laisvę apsispręsti dėl vakcinavimo: užpulti žurnalistai

Vilniuje šeštadienį keli šimtai žmonių prie Seimo ir Vyriausybės reikalavo laisvės ir teisės apsispręsti dėl vakcinavimo nuo koronaviruso, ragino liautis segreguoti žmones. 

Prieš vidurdienį nuo Katedros aikštės iki Seimo pajudėjo protestuotojų kolona, kurioje, BNS skaičiavimais, dalyvavo bent 500 žmonių. Jie skandavo „Prievartiniams skiepams – ne“, „Ne“ skiepų pasams“, „Ne“ segregacijai“, „Laisvę Lietuvai“, „Lietuva, būk laisva!“. 

Plevėsuojant trispalvėms, Vyčio ir kitoms vėliavoms jie nešė transparantus su užrašais „Stop prievartai prieš žmones!“, „Nenaikinkit žodžio laisvės!“, skandavo šūkius prieš dabartinį Seimą ir Vyriausybę.

 

Šūkiuose buvo minimos premjerės Ingridos Šimonytės, užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio, sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio, taip pat ir Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus pavardės.

Trumpai stabtelėję prie Seimo protestuotojai apėjo ratu parlamento pastatus ir grįžo Gedimino prospektu prie Vyriausybės pastato – V. Kudirkos aikštėje 13 val. įvyko pagrindinis mitingas. 

„Dėkoju jums, vilniečiai, ir visi Lietuvos žmonės, kurie atsisakėte pramogų Klaipėdos Jūros šventėje ir dalyvaujate čia, labai svarbioje akcijoje – pirmoje tokioje mūsų protesto akcijoje prieš vykdomą Lietuvoje žmonių segregaciją. Mes pamename, kad panašiai elgėsi fašistai Antrojo pasaulinio karo metu“, – mitingą pradėjo pedagogė Astra Genovaitė Astrauskaitė.  

 

„Dabar sveikus žmones, vedančius sveiką gyvenseną taip pat vadina šlykščiausiai žodžiais (…)“, – kalbėjo renginio organizatorė. 

Pasisakiusieji mitinge vadino Lietuvoje vykstantį skiepijimą „eksperimentiniu vakcinavimu“, jie reikalavo paaiškinimų, kas yra atsakingi už žmonių sveikatą po skiepijimosi.

„Kas užtikrins mūsų sveikatos būklę po vakcinavimo? (…) Mes ne prieš kalbėjimą. Mes – ne kažkokie tamsuoliai „antivakseriai“: visi paskiepyti nuo tuberkuliozės, nuo visko (…) Bet mums turi užtikrinti saugumą, mūsų šeimų saugumą, sveikatos saugumą“, – susirinkusiesiems sakė Nijolė Čiučiulkienė. 

 

Mitinge paliesta ir nelegalios imigracijos į Lietuvą krizė. Mitingo organizatoriai pakvietė dalyvius vėliau šeštadienį vykti į Dieveniškes palaikyti vietos gyventojų. Penktadienį daugiau nei šimtas žmonių Dieveniškėse reikalavo neapgyvendinti miestelyje migrantų, neteisėtai kertančių Baltarusijos ir Lietuvos sieną.

Vilniuje šeštadienį drausmę mitinge prižiūrėjo policija.

Autorius Vytautas Budzinauskas

 
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
30 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
tomas
tomas
2 mėnesius

Spėjų ponia “mokytoja” yra finansuoja rusijos arba baltarusijos struktūrų, tik ką mūsų saugumas veikia.

Rokas
Rokas
2 mėnesius

Žiūri ir supranti-kol šiti neišmirs Lietuva ateities neturi. Aš sakyčiau kaip tik nereikia skatinti skiepų, duok dieve atsikratysime šitų atsilupėlių greičiau. Tik reikia priimti įstatymą, kad neskiepytų ligoninės nepriimtų ir tegu stimpa namuose ar gatvėse.

Rokas
Rokas
2 mėnesius

išsigimėlių eisena. Žiūriu tai mokytojai rubliais alga mokama. Matyt pačios tėvukai žydus prie duobių šaudė, nes ranką ištiesusi mėgsta laikyti. Čia tokie pas mus pilietiški žmonės? šita chunta?

Esmė aiski
Esmė aiski
2 mėnesius

Pas mus nėra protingų valdziazmogiu, kurie tokius žmones sugebėtų palenkti į savo pusę yra idiotai, tokie kaip jukneviciene ir komanda, kurie patyčiomis ir žeminančiais tokius asmenis epitetais, lengvai pastumia į tokių, kaip orlauskas gleby, belieka konstatuoti, kad pas mus yra buki ir bukesni

Kibinas
Kibinas
2 mėnesius

Tie patys “einu-prieš-bet-ką-paprotestuoti” veidai. Drąsiai galėtų kurti 2% partiją pavadinimu “Laisvė atsilupėliams”. Kol prieitų reikalas iki rinkimų, susirietų tarpusavyje, nes idėjos, tai totalus faršas.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button