Aktualijos

Galimybių pasas: ką svarbu žinoti besitestuojantiems

Ekonomikos ir inovacijų ministerija atkreipia dėmesį, kad pagrindinis testavimo būdas Galimybių pasui gauti turėtų būti greitieji antigeno testai, kadangi jų rezultatų sulaukiama operatyviausiai. 

Testas Galimybių pasui galios 24 valandas, skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento, t. y. nuo testo atlikimo, bet ne nuo testo rezultatų įvedimo į E. sveikatos sistemą. Todėl svarbu, kad, pavyzdžiui, vakare į koncertą norintys nuvykti asmenys testavimo nepasiliktų paskutinei akimirkai. 

Testo rezultato gavimas nereiškia, kad šie duomenys jau yra E. sveikatos sistemoje – testo rezultatą į šią sistemą turi įvesti testą atlikę specialistai. Duomenys iš E. sveikatos Galimybių paso platformoje  bus atnaujinami reguliariai, tačiau duomenų perdavimas taip pat gali kiek užtrukti. 

 

Todėl Galimybių pasui gauti rekomenduojama naudotis greitaisiais antigenų testais –  kaip rodo praktika, jų rezultatų įvedimas į E. sveikatos sistemą užtrunka apie porą valandų, o PGR testai atliekami laboratorijose ir jų rezultatai E. sveikatos sistemoje gali būti įvesti ir po 24 val. 

Registruotis testui reikės telefonu 1808 arba internetu 1808.lt. COVID-19 testą bus galima atlikti savivaldybių mobiliuosiuose punktuose arba kitose savivaldybių nustatytose testavimosi vietose, pvz., specialiuose punktuose ir kitur. Ten atliekamas testas bus nemokamas. Taip pat gyventojai galės ir savo lėšomis pasidaryti testus privačiose asmens sveikatos priežiūros įstaigose. 

Planuojama, kad artimiausiu metu  Galimybių paso lengvatomis galės naudotis ir antikūnų testo rezultatus turintys asmenys.  

 

Galimybių pasą nuo gegužės 24 dienos galės gauti visi Lietuvos piliečiai nuo 16 metų. Asmenims iki 16 metų, norintiems naudotis švelnesnėmis karantino sąlygomis, pakaks pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
9 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
fizikos dėsniai
fizikos dėsniai
17 dienas (-ų)

Kas užsidės Dovydo žvaigždę 2.0?

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button