Aktualijos

„Darom“ akcija kvies tvarkytis balandžio 27-ąją

Šįmet Lietuvos miestuose, miesteliuose ir kaimeliuose akcija „Darom“ skelbiama balandžio 27-ąją 10 val. Dvyliktą kartą rengiamos nacionalinės talkos organizatoriai sykiu siūlo pagalvoti apie kiekvieno gyventojo asmeninę atsakomybę savo aplinkai.

Aplinkosaugą, pilietinę iniciatyvą ir savanorystę skatinančioje akcijoje „Darom“ dalyvauja kiekvienas norintis, prie jos kasmet prisijungia valstybės vadovai, viešojo ir nevyriausybinio sektoriaus lyderiai, verslininkai, moksleiviai.

Ministras apie „Darom“: Lietuva prasideda nuo to, kad yra švari

Pirmadienį per Youtube.com pakvietęs moksleivius į tradicinę akciją „Darom“, švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius ją pavadino prakilnia, išskirdamas „Darom“ misiją – ugdymą.

 

„Lietuva prasideda nuo to, kad yra švari, – mokykloms skirtoje transliacijoje iš skvero prieš ministeriją sakė A. Monkevičius. – Akcija padėjo pažadinti piliečius, padėjo keisti požiūrį, nes šiukšlių problema – tai ne gamtos problema, o žmonių mąstymo problema.“

Ministro žodžiais, „Darom“ ne tik kviečia į talką – akcija kartu leidžia pajusti bendrumą, susitikus draugams, giminėms, šeimoms, ir „sukuria progą padiskutuoti, kur juda mūsų planeta, kodėl vartoti reikėtų saikingai, kodėl svarbi klimato kaitos tema“.

Transliacijoje iš skvero Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro direktorius Tomas Vaitkevičius pridūrė, kad pokytis „prasideda nuo kiekvieno mūsų kiemo, nuo kiekvieno supratimo“. „Ar pastebėjote, kad vaikams mažiausiai kyla klausimų, kad reikia nešiukšlinti, kad reikia rūšiuoti – jie didžiausi suaugusiųjų auklėtojai“, – sakė jis.

 

Lietuvos savivaldybių asociacijos patarėjas švietimo ir kultūros klausimais Jonas Mickus atkreipė dėmesį, kad Lietuvoje labiausiai apsimokėtų rengti akciją „nedarom“ – tai yra visai nešiukšlinti. „Tačiau kol kas visi darom, kad ateityje nereiktų daryti“, – tarė jis.

Vis dėlto akcija „Darom“ dar vyks – šįmet dvyliktą kartą. Lietuvos gyventojai kviečiami tvarkytis balandžio 27 d. 10 val., mokyklos organizuosis anksčiau, prieš Velykų atostogas.

„Burkite savo draugus ir klasiokus, visas klases, nes tai bus vienintelė diena, kai A klasė su B klase galės nesikalti, o kartu rinkti šiukšles ir kautis, kas daugiau surinks ir išrūšiuos plastiko, stiklo ar metalo!“ – pirmadienį iš sostinės centro paragino „Darom“ akcijos kvieslys, aktorius ir komikas Audrius Bružas.

 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button