Aktualijos

A. Veryga: maitinimo įstaigos veiks, o naktiniai klubai – ne

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad maitinimo įstaigų darbo laikas nebus ribojamas. Visgi, pasak ministro, visi laisvalaikio renginiai, į kurių apibrėžimą įeina ir naktiniai klubai, turėtų nebevykti.

„Darbo laikas jų nėra ribojamas, ir supraskime, kad maitinimo paslaugos, kas iš esmės yra baro užsiėmimas, nėra ribojamos, bet ten, kur yra kaip laisvalaikio renginys, tai naktiniame klube žmonės juk ne pavalgyti susirenka. Jie susirenka praleisti laiką, tai iš esmės atitiktų mūsų priimtą sprendimą, kad visi laisvalaikio, kultūros, sporto renginiai yra draudžiami nuo rytojaus 7 valandos ryto“, – žurnalistams Seime sakė A. Veryga.

„Tai tokie naktiniai naktinių klubų pasilinksminimai arba laisvalaikio renginiai turėtų nebevykti pagal šitą apibrėžimą“, – pridūrė jis.

 

Žmonėms, kurie dėl tam tikrų aplinkybių negalėtų eiti į darbą ir turėtų taikyti saviizoliaciją, ministras ramina, kad nereikės išeiti nemokamų atostogų.

„Dėl neapmokamų atostogų jau būtų prieštaravimas Darbo kodeksui, tai gali būti įvairios formos, ir pirmiausiai žmogus su darbdaviu turėtų kalbėti dėl nuotolinio darbo tada, kai tai įmanoma. Ten, kur neįmanoma, tai yra kitos formos, bet tikrai ne nemokamos atostogos“, – patvirtino sveikatos apsaugos ministras.

A. Veryga taip pat teigia, kad tėvams, kuriems reikėtų prižiūrėti ugdymo įstaigos nelankantį vaiką, kol kas bus išduodamas biuletenis.

 

„Tėvams, kuriems tektų prižiūrėti vaiką, kadangi nustos veikti ugdymo įstaigos, tai yra kol kas nedarbingumas, paskui bus kita forma pritaikoma, bet reikės įstatymą pakoreguoti. Bet yra ieškoma visokių būdų, kad žmogus tikrai galėtų 14 dienų grįžęs ir turėdamas pajamas išgyventi, bet tuo pačiu metu galėtų išbūti namuose, toje socialinėje saviizoliacijoje“, – sakė A. Veryga.

Sveikatos apsaugos ministro teigimu, savivaldybėms taip pat yra duotas pavedimas, kad aprūpintų patalpoje žmones, kurie negali grįžti namo, nes „namuose yra asmenų, kurie gali būti užkrėsti“.

„Yra duotas pavedimas savivaldybei, kad pasirūpintų patalpomis asmenims, kurių namuose yra asmenų, kurie gali būti užkrėsti, o žmogus dar nebuvo, tiesiog jis neparvyko“, – tikino A. Veryga.

 

„Tokiu atveju savivaldybė turėtų užtikrinti tokias patalpas, kuriose minimalios higieninės sąlygos būtų užtikrintos“, – sakė ministras.

Gailė Jaruševičiūtė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
16 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button