Mikrorajonai

Pilaitės požeminėje perėjoje atsivėrė kosmosas

Šįvakar Pilaitės prospekte vilniečiams pristatyta jau antroji projekto „Požeminės vaizdo struktūros“ metu atnaujinta požeminė perėja. Vilniaus miesto teatras „Meno ir mokslo laboratorija“ drauge su „Urbanistiniu draustiniu“ Pilaitėje esančią perėją pristatė kaip miesto požemyje atsivėrusį kosmosą.

Šioje erdvėje praeivius pasitinka ne tik Mariaus Skupskio studijos nutapyti dangaus kūnų piešiniai ir kosminės spalvos, bet ir specialiai perėjai gamintos Donato Beniulio skulptūros bei dramaturgės Birutės Kapustinskaitės kurtas audiogidas, visus norinčius lydėsiantis per kelionę kosmosu, atgijusiu viename iš Vilniaus mikrorajonų. 

Įspūdinga šviesų instaliacija perėjoje rūpinosi Simonas Eismontas, o garsinę atmosferą kurė kompozitorė Agnė Matulevičiūtė. Projektą inicijuoja Paulius Markevičius, Tomaš Kadevič, Dominykas Jovaišas ir Rusnė Kregždaitė.

 

Požeminės perėjos-instaliacijos autoriai kviečia pastebėti kosmoso paslaptis ir grožį. Žvelgiant į visatos dydį galima susimąstyti apie savo problemų ar iššūkių menkumą, o stebint kosminių misijų dalyvius – įvertinti žmonijos mokslo pažangą bei įsikvėpti drąsos iš kosminių kelionių dalyvių. Galiausiai, juk tokioje kelionėje kasdien dalyvauja ir kiekvienas iš mūsų.

Tai – jau antroji projekto „Požeminės vaizdo struktūros“ dalis: gegužę Laisvės prospekte buvo atverta portalu į kitą realybę virtusi perėja. Ji jau spėjo tapti miesto kultūros dalimi – portalo požeminėje perėjoje nufilmuotas ir pirmasis vaizdo klipas.

„Požeminių vaizdo struktūrų“ rengėjai žada netrukus pakviesti ir į trečiąją, džiunglėmis virsiančią požeminę miesto perėją: „Visas perėjas jungiantis dalykas yra žmogus, kertantis perėjas. Jose atskleistos temos atspindi mūsų kone kasdien kertamas temas, su kuriomis susiduriame. Žmogus, einantis perėja, mums tapo atskaitos tašku. Kaip patyrimą norėjome išryškinti tam tikras erdves ir jų sąsajas su tranzitinėmis būsenomis. Galiausiai, visos temos apima skirtingas sąsajas su žmogumi: žmogus ir gamta, žmogus ir technologijos, žmogus ir kosmosas“, – pasakoja vienas iš iniciatorių P.Markevičius.

 

Pozityvius pokyčius mieste įgyvendinti padeda Vilniaus miesto savivaldybės programa „Kuriu Vilnių“. Kosminė erdvė atveriama padedant projekto rėmėjams „Karcher“ ir „Top Color“.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
26 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button