Mikrorajonai

Pasivaikščiojimas po Šnipiškes

Šnipiškės – kontrastingiausias ir spalvingiausias miesto mikrorajonas, kuris šiuo metu labai sparčiai keičiasi. Kaimas mieste, medinukų rajonas prigludęs prie Konstitucijos pr. dangoraižių. Dar prieš 10-15 metų buvęs vienas nesaugiausių, dar ir dabar jo gatvėse galima rasti vandens kolonėlių, nes dar yra namų, kurie neturi įvesto vandentiekio. 

Nors Šnipiškės daug didesnės, šiandien kviečiame pakeliauti po centrinę rajono dalį, įsispraudusią tarp Konstitucijos prospekto, Kalvarijų, Žalgirio ir Linkmenu gatvių. Tą dalį, kuri prasideda iškart už Europos ir Burių verslo centrų. 

Mūsų paskaičiavimais, šiuo metų, šioje Šnipiškių dalyje vystoma apie 15 daugiabučių statybų, kurios neabejotinai pakeis Šnipiškių įvaizdį, todėl kviečiame į fotografinę kelionę po šį spalvingą rajoną. 

 

Daugiau apie Šnipiškių rajono istoriją galite pasiskaityti Adomo Mickevičius bibliotekos išleistoje knygoje „Pasižvalgymai po Vilnių: miesto mikrorajonai“.

Na o jei norite pasivaikščioti su gidu, siūlome į išmanųjį atsisiųsti „Gatvės gyvos“ sukurtą audio gidą, jį rasite čia: https://www.gatvesgyvos.lt/audiogidas/ 

Nuotraukos: Evaldo Čingos

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
36 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Pervertinta skyle

Vaikščiojau po Šnipiškės, baisesnes skylės turbūt nerasi, dar panašus perkunkiemis, duobės, purvas, lūšnos ir balose stovinčios naujakuriu kartonkes, tikiu po 40 m gal pagerės padėtis 😃

Paskutinį kartą redaguota 1 metus (Pervertinta skyle)
Pilietis

Nu jo, baisus tas rajonas, didelė netvarka, daug rusakalbių gopnikų besitrainiojančių šalia Kalvarijų turgaus. Be to, iš lūšnų kaminų nuolat verčiasi smirdantys dūmai… Labai laukiam pokyčių ir kuo didesnių!

Rasa

Sveiki,aš čia gyvenu,nieko baisaus ,išskyrus kelius,čia nėra….puikus rajonas,viskas arti ir tose lūšnose ne gobnikai gyvena,…pažiūrėkit į mašinas ,kurios stovi prie tų lūšnų,…gal aiškiau bus….ir netolimoj ateity bus vienas iš patraukliausių rajonų.

Petras

Fck vln

Paskutinį kartą redaguota 1 metus (Petras)
Vladas

mano rajonas ,

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button