Įdomioji Lietuva

Įdomioji Lietuva: Koplyčia ant lėktuvų pakilimo tako

Lietuvoje koplyčių yra daug, bet viena – netikėtoje vietoje – vidury aerodromo. Ofiacialiai ši vieta yra lėktuvų kilimo-tūpimo takas, bet realybėje – Keturnaujienos kaimo Dievo Gailestingumo koplyčia.

Keturnaujienos Dievo Gailestingumo koplyčia, arba Suodžių koplyčia – koplyčia Suodžių kaime, šalia Ketunaujienos, Šakių rajone, už 2 km į šiaurės vakarus nuo kelio  Vilkaviškis–Kudirkos Naumiestis–Šakiai .

Koplyčia stūkso Suodžių kaimo laukuose, vidury lėktuvų pakilimo tako, pastatyta už tikinčiųjų suaukotas lėšas. Ji laikoma stebuklinga vieta. Įvairių katalikiškų švenčių metu, o ypač lapkričio 14 d. į Kudirkos Naumiesčio parapijos Suodžių kaimo koplyčią suvažiuoja piligrimai iš įvairių Lietuvos vietovių, o kartais net ir iš užsienio.

 
Nuotr.: Šarūnas Šimkus

Koplyčios atsiradimo istorija

1969 m. lapkričio 14 d. Suodžiuose šio kaimo gyventojai, kolūkio melžėjai Anelei Matijošaitienei (1927–2012) pasirodė Jėzus Kristus ir Marija. Žinia apie apsireiškimą ėmė plisti labai sparčiai, žmonės ėmė lankyti A. Matijošaitienės sodybą, deginti žvakutes. Sovietų valdžia negalėjo su tuo taikstytis ir A. Matijošaitienę iškėlė į gyvenvietę, jos trobą nugriovė ir įrengė žemės ūkio aviacijos aerodromą. Pati liudininkė dėl jos regėjimų keturis mėnesius priverstinai buvo „gydoma“ stipriais vaistais psichiatrinėje ligoninėje.

Prasidėjus Atgimimui moteris grįžo į savo lauką, už užsienio lietuvių suaukotas lėšas jai pastatyta nauja troba, o vėliau – ir koplyčia, kuri 2002 m. buvo pašventinta. 2012 m. balandžio 22 d. A. Matijošaitienė amžinojo poilsio atgulė greta savo namų ir Dievo gailestingumo koplyčios. Laidotuvėse dalyvavo apie tūkstantis tikinčiųjų, dvidešimt kunigų.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
15 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button