Sakoma, kad katinai turi devynias gyvybes, panašu, kad vienos vilniečių šeimos katinas Tomas, neturintis nė metų, vieną iš savo gyvybių jau išnaudojo. Katinas stebuklingai išgyveno po to, kai 20 minučių buvo skalbtas automatinėje skalbimo mašinoje.

Tiesa, veterinarijos gydytojams dėl to teko nemažai pasistengti – Tomas iki šiol katinų reanimacijoje.

Katinas Tomas trečią dieną guli katinų reanimacijoje. Ten jis papuolė po to, kai buvo išskalbtas automatinėje skalbimo mašinoje. Jo šeimininkė nepastebėjo, kaip šis įsirangė tarp skalbinių ir įjungė skalbyklę. Laimei, namo grįžo šeimininkas.

„Nuėjau į vonią nusiplauti rankas. Ir girdėjau tik miau, miau, iš skalbimo mašinos sklido tas garsas, bet nepagalvojau, kad tenai katinas. Galvojau, kad drabužiai tenai trinasi. Po penkto karto mane įbaugino tas garsas“, – pasakoja katino šeimininkas Jevgenij Senkevič.

Jevgenijus per skalbyklės durelių stiklą pamatė Tomą: „Labai baisiai atrodė, pas jį akys buvo pabalusios, jisai buvo turbūt tame gyvenime, kur jo nėra. Mirtyje. Aš nežinau, kaip jis atsigavo, kosmonautas jisai pas mus. 20 minučių ištvėrė kankinimus.“

Iš skalbimo mašinos ištrauktas katinas buvo leisgyvis, todėl šeimininkai jį strimgalviais nuvežė į veterinarijos kliniką.

„Vilčių jokių nebuvo. Tai priklausė nuo pačio katino, ar jis norės gyventi su tokiais, kaip mes“, – neslepia katino šeimininkas Jevgenij Senkevič.

Apžiūrėję po skalbimo išgyvenusį Tomą gydytojai aptiko ne vieną nerimą kėlusį pažeidimą.

„Jisai buvo šokinės būklės, jam buvo stipriai nukritęs kraujospūdis, stipriai nukritusi kūno temperatūra“, – teigia klinikos „8 drambliai“ veterinarijos gydytoja oftalmologė Irina Geraskina.

Galėjo ir neišgyventi

Katino Tomo temperatūra tesiekė 33 laipsnius – 6 laipsniais žemesnė nei katėms įprasta. Skalbiklis buvo nudeginęs akių ragenas. Laimei, vanduo nebuvo patekęs į kvėpavimo takus.

„Matyt, katinėlis dar turėjo pakankamai jėgų išvengti vandens ir pagal nagus matėsi, kad jis jau tikrai stengėsi išgyvent. Jis buvo prarijęs to skiedinio, tirpalo“, – sako klinikos „8 drambliai“ veterinarijos gydytoja oftalmologė Irina Geraskina.

Žarnyne pasireiškė ir kraujo išsiskyrimas į išmatas. Gydytojai puolė Tomui į pagalbą.

Dabar tiek gydytojai, tiek šeimininkai gali lengviau atsikvėpti – katino gyvybei niekas nebegresia ir jis šįvakar iškeliaus namo, kur jo laukia šeimininkai. Jevgenijus iki Tomo augino tik šunis, žmona ketverius metus įkalbinėjo, kad pasiimtų katiną.

„Aš pamilau tą katiną kaip savo vaiką, jisai man kaip sūnus. Gyvybės ženklas yra. Jis dabar tikrai man artimas yra ir man buvo labai skaudu, kad tai atsitiko“, – atvirauja Tomo šeimininkas Jevgenij Senkevič.

„Katinukas yra labai jaunas, chuliganiškas, jie moka labai tyliai padaryt dalykus. Tu gali būt čia ir nepajust, kad prasmuko“, – teigia klinikos „8 drambliai“ veterinarijos gydytoja oftalmologė Irina Geraskina.

Klinikos darbuotojai sako, kad jiems kasmet atveža po keletą skalbyklėse išskalbtų katinų. Pasitaiko ir džiovintų džiovyklėse. Deja, ne visos istorijos baigėsi taip laimingai kaip katinui Tomui.

Autorė: Aušrinė Ionovienė, TV3.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

20 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist