Baklažanai yra šilumą mylinti daržovė, kuri Lietuvoje geriausiai auginama šiltnamyje arba ant saulėtos, apsaugotos palangės, kad būtų galima pailginti augimo sezoną. Kadangi baklažanai reikalauja ilgesnio augimo laikotarpio ir yra jautrūs šalčiui, svarbu tinkamai planuoti jų sodinimą.

Sodinukų auginimas

Laikas: Baklažanus reikėtų pradėti auginti kaip sodinukus viduje apie 8-10 savaičių prieš planuojamą išnešimą į lauką ar šiltnamį. Tai Lietuvoje reiškia, kad sodinukus geriausia pradėti auginti nuo vasario pabaigos iki kovo pradžios.

Sėja: Sėkite baklažanų sėklas į konteinerius arba daigynus su derlingu, gerai drenuojamu dirvožemiu. Laikykite konteinerius šiltai (optimali temperatūra yra apie 25°C) ir gerai apšviestoje vietoje, kad skatintumėte sveiką augimą.

Persodinimas į lauką ar šiltnamį

Laikas: Baklažanus į lauką ar šiltnamį Lietuvoje reikėtų sodinti ne anksčiau kaip gegužės pabaigoje ar birželio pradžioje, kai oro ir dirvožemio temperatūra yra pakankamai šilta ir nėra grėsmės šalnoms.

Aklimatizacija: Prieš persodinant baklažanus į lauką, svarbu juos aklimatizuoti. Tai reiškia, kad per kelias dienas prieš sodinimą augalus reikėtų laikyti lauke keletą valandų, kad jie priprastų prie išorės sąlygų.

Sodinimas

Vieta ir dirvožemis: Baklažanams reikalinga saulėta, apsaugota nuo vėjo vieta ir gerai nusausintas, derlingas dirvožemis. Prieš sodinant, dirvožemį reikia paruošti, įmaišant organinių trąšų ar komposto.

Sodinimo atstumai: Sodinkite baklažanus maždaug 40-60 cm atstumu vieną nuo kito, kad augalai turėtų pakankamai vietos augimui ir vėdinimui.

Priežiūra

Laistymas: Baklažanai reikalauja reguliaraus ir gausaus laistymo, ypač augimo ir vaisių formavimosi laikotarpiu.

Mulčiavimas: Mulčiavimas padeda išlaikyti dirvožemio drėgmę ir šilumą, taip pat mažina piktžolių augimą.

Tręšimas: Baklažanai mėgsta maistingą dirvožemį, todėl rekomenduojama juos tręšti per visą augimo sezoną, naudojant organines arba mineralines trąšas.

Atminkite, kad baklažanai yra šilumą mėgstanti daržovė, todėl Lietuvoje jų auginimui reikalingos šiltos ir saulėtos sąlygos, taip pat tinkama priežiūra, kad užtikrintumėte gerą derlių.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate Vilniaus gatvėse įrengiamus greičio matuoklius?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist