Rūpindamasi gyventojų saugumu, sostinė prie jau turimų 153 vaizdo stebėjimo kamerų įrengia dar 70. Nuo rugsėjo mėnesio 40 kamerų pradėjo veikti viešose miesto erdvėse, 30 papildomų kamerų netrukus bus įrengtos prie mokyklų.

Pasak Vilniaus savivaldybės Administracinės veiklos skyriaus vedėjo Gintaro Lepersko, šį rudenį ypatingas dėmesys bus skirtas ugdymo įstaigų saugumui, rūpinantis, kad pašaliniai asmenys neturėtų noro brautis į mokyklų teritorijas. Atsižvelgus į policijos rekomendacijas ir analizę, bus parinktos vietos, kur kamerų labiausiai trūko, yra buvę įvykių. Per šiuos ir kitus metus mieste bus papildomai įrengta 121 vaizdo stebėjimo kamera.   

Viešose miesto erdvėse įrengtos vaizdo stebėjimo kameros dažnai padeda sustabdyti neleistinose vietose grafičius paišančius asmenis, agresyvius neblaivius asmenis, padeda užbėgti už akių nusikaltimams ar nelaimėms. Taip kartą jaunuolių grupei nusprendus apvogti ant suoliuko miesto centre snaudžiantį neblaivų asmenį, į vaizdo kamerų stebimą vietą policija prisistatė vos imta kraustyti kišenes. Kitas nesmagus, bet laimingai pasibaigęs įvykis – į Nerį prie Žvėryno tilto buvo įkritęs jaunuolis. Per kamerą pastebėta akimirka padėjo išgelbėti gyvybę.  

Naujoms kameroms įrengti Vilniaus savivaldybė jau skyrė per 300 tūkst. eurų, kitais metais šiai įrangai bus skirta dar apie 300 tūkst. eurų – planuojama įrengti dar 51 kamerą.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

16 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist