Prieš savaitę kartu su dar aštuoniais „Eurovizijos“ dalyviais paskelbęs bendrą pareiškimą, kuriame išreiškia palaikymą Palestinai, Silvester Belt užkūrė tikrą audrą konkurso gerbėjų gretose. Didelė publikos dalis siekia, kad Izraeliui būti neleista dalyvauti konkurse kaip šaliai agresorei nesibaigiančiame Artimųjų Rytų konflikte. Oficiali konkurso pozicija – Izraelis konkurse dalyvaus. Jam atstovaus ilgus metus Rusijoje gyvenusi ir okupuotame Kryme koncertavusi atlikėja.

Prieš savaitę Lietuvos, Airijos, Norvegijos, Portugalijos, San Marino, Čekijos, Jungtinės Karalystės, Danijos ir Suomijos atstovai išplatino bendrą kreipimąsi, kuriame išreiškė palaikymą palestiniečiai.

„Norime pabrėžti tai, kad dalyvauti „Eurovizijoje“ yra privilegija. Atsižvelgdami į dabartinę situaciją okupuotose Palestinos teritorijose, ypatingai Gazoje, o taip pat ir Izraelyje, nesijaučiame patogiai tylėdami.

Mums svarbu solidarumas su bendruomenėmis, patiriančiomis priespaudą. Norime išreikšti nuoširdų taikos troškimą, neatidėliotinas ir tęstines paliaubas ir tai, kad laikomi įkaitai būtų išlaisvinti. Kartu prieštaraujame bet kokiai neapykantai, įskaitant antisemitizmą ir islamofobiją.

Tikime vienijančia muzikos galia, kuri suteikia žmonėms jėgų įveikti skirtumus bei užmegzti reikšmingus pokalbius ir ryšius.

Jaučiame, kad mūsų pareiga yra sukurti ir išlaikyti šią erdvę, kurioje būtų stipri viltis, įkvėpsianti tolesnę empatiją“, – bendrame laiške rašė Silvester Belt ir kiti muzikantai.

Laiškas ir dabartinė politinė situacija skatina diskusijas, kad Izraelio atstovei neturėtų būti leista dalyvauti „Eurovizijoje“, grindžiant, kad taip pat buvo pasielgta su Rusijos ir Baltarusijos atstovais. Konkurso organizatoriai su tokiu palyginimu nesutinka ir Izraelio atstovei dalyvauti leidžia.

Izraeliui „Eurovizijoje“ atstovausianti Eden Golan trylika metų gyveno Rusijoje, ten dalyvavo talentų konkursuose. 2016 m. ji koncertavo Rusijos okupuotame Kryme.

Konkurso išplatintame laiške teigiama, kad nepamatuoti pareiškimai nebus toleruojami, o iš publikos organizatoriai tikisi „konstruktyvaus pokalbio“.

„EBO supranta stiprias emocijas, kurias kelia šiųmetis „Eurovizijos“ konkursas, bei diskusijas, kurias įžiebė Izraelio dalyvavimas jame.

Norėtume pabrėžti, kad už sprendimus yra atsakingi EBU ir kitos organizacijos, o ne individualūs atlikėjai.

Esame griežtai prieš bet kokį priekabiavimą, smurtą prieš dalyvius – internete ar tikrame pasaulyje. Esame įsipareigoję kurti saugią, pagarbią ir visus priimančią aplinką.

Patariame siekti konstruktyvaus pokalbio ir paremti muzikantus, pabrėžiant konkurso misiją – būti suvienytiems muzikos“, – oficialiame laiške rašė konkurso organizatoriai.

Kopijuoti, platinti, skelbti LNK.lt turinį be LNK.lt raštiško sutikimo draudžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

71 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar Vilniaus oro uoste reikalinga požeminė geležinkelio stotis?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist