Be kategorijos

Tarptautiniuose apdovanojimuose lyderiauja Vilniaus regiono iniciatyvos

Jei ir toliau atsakingai mąstysime apie vartojimą bei investuosime į inovatyvias technologijas, tai ateityje valgysime ne tik sveikesnį maistą, bet ir maudysimės mažiau užterštoje Baltijos jūroje. Tuo įsitikinęs į tarptautinį apdovanojimą po komisijos atrankos pretenduojantis trąšas gaminančios įmonės direktorius.

Daugiausia burių laimėti pretenduoja Vilniaus projektai

Finansų ministerija jau dešimtą kartą organizuoja geriausių Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų investicijų Lietuvoje projektų rinkimus ir apdovanojimus. „Europos burės“. Vilniaus regionas konkurse išsiskiria užsiregistravusių projektų gausa bei įvairove.

Nominacijoje „Už inovatyviausius sprendimus” burę laimėti pretenduoja įmonė „Biodinamika”. 2014 m. jau apdovanoti Lietuvos Žemės Ūkio ministerijos „Inovatyvaus produkto” prizu – šiais metais jie pretenduoja tapti Europos burių lauretais.

 

Nauja technologija, sukurta naudojant inovatyvias kavitacijos technologijas bei įrangą leido įmonei išplėsti eksporto geografiją net iki Prancūzijos.

„Mūsų gaminamos trąšos yra 100 proc. organinės kilmės, be jokių mineralinių priedų ar cheminių elementų, be to bendrovės produktai leidžia spręsti vieną didžiausių šių laikų problemų – dirvožemio degradaciją. Realią naudą pastebėjo ne tik Lietuvos ūkininkai – produkcija jau susidomėjo Prancūzija bei Lenkija”, – sako įmonės direktorius Artūras Vasiljevas.

Šios technologijos nauda visapusiška: naudojant organinės kilmės trąšas mažinama auginamų produktų savikaina, o trąšos gaminamos nenaudojant jokių mineralinių ar cheminių priedų, todėl lietaus vandenys į telkinius neišplauna jokių chemikalų, o derlius užauga daug sveikesnis.

 

Nuo bedarbio iki verslininko – vienas žingsnis

Daugiau nei 35 tūkst. jaunuolių iš visos Lietuvos pritraukęs ir galimybių tobulėti ESF ir JUI finansuojamas projektas, vykdomas Lietuvos Darbo biržos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, „Atrask save” ES investicinių projektų konkurse burę pretenduoja laimėti nominacijoje „Už investicijas į žmogų”.

Pasak projekto vadovės E. Mackevič, dalyvių amžius, turimas išsilavinimas bei siekiai yra labai skirtingi, tačiau visiems jiems suteikiamos sąlygos sėkmingai integruotis į darbo rinką ar švietimo sistemą.

„Projektas skirtas 15-29 metų amžiaus žmonėms, kurie nedirba, nesimoko ir nedalyvauja mokymuose. Tiems, kuriems iš tiesų reikia ir norisi atrasti save, suprasti ne tik ką nori, bet ir ką iš tiesų gali veikti gyvenime. Prie projekto prisijungę jauni žmonės gauna ne tik galimybę mokytis norimoje vietoje, savanoriauti, atlikti praktiką svajonių įmonėje bei gauti darbo pasiūlymą, bet ir įkurti nuosavą verslą. O kad tai iš tiesų įmanoma byloja sėkmės istorijos, su kuriomis galima susipažinti tinklalapyje http://www.jaunimogarantijos.lt/lt“, – sako E. Mackevič.

 

Konkurso „Europos burės“ balsavimui projektus iš visų paraiškas pateikusių projektų vykdytojų atrinko šiam tikslui suburta speciali komisija, kurią šiemet sudaro Lietuvos pramoninkų konfederacijos (LPK) vykdomoji direktorė Giedrė Švedienė, taip pat, ISM vadybos ir ekonomikos universiteto vyr. lektorius Žygimantas Mauricas bei žurnalistas, „Žinių radijo“ laidų vedėjas Aurimas Perednis ir naujienų agentūros BNS vyriausiasis redaktorius Vaidotas Beniušis.

Internetinis balsavimas tęsėsi iki balandžio 27 d., o gegužės 24 d. Klaipėdos koncertų salėje įvyks oficiali „Europos burių“ apdovanojimų ceremonija.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button