Atostogų nuotaikomis jau gyvenančiam sostinės jaunimui džiugios žinios – Fabijoniškėse atveriamas beveik 2,5 tūkst. kv. m betoninio monolito konstrukcijų riedučių parkas (aikštelė). Tai jau aštunta ekstremalaus sporto erdvė sostinėje. Patrauklia ekstremalaus laisvalaikio infrastruktūra vilniečiai jau gali mėgautis ne tik prie Baltojo tilto, bet ir Lazdynuose, Pašilaičiuose, Karoliniškėse, Šeškinėje, Paneriuose, Pilaitėje.

„Sportas gerina emocinę savijautą, suteikia sveiką rutiną, padeda susirasti naujų draugų. Vis daugiau ekstremalų sportą pamėgusių jaunuolių savo sportinius triukus gali tobulinti ne tiesiog gatvėje ar ant laiptų briaunų, o specialiai sukurtose ir pritaikytose sporto erdvėse. Toliau nuo miesto centro nutolusiuose rajonuose atveriame vis daugiau patrauklios laisvalaikiui infrastruktūros. Kviečiu ja mėgautis, sportuoti ir demonstruoti geriausius pasiekimus“, – sako Vilniaus meras Valdas Benkunskas.

S. Stanevičiaus gatvėje esančioje šešių sporto aikštelių teritorijoje viena vaikų žaidimo aikštelė rekonstruota – pašalinus joje asfalto dangą ir metalinio tinklo tvorą. Pertvarkius 1989 m. įrengtą ir riedučių medinėms rampoms išdėstyti naudotą aikštę, įrengtas 921 kv. m važinėjimo plotas – važinėjimo zona pradedantiesiems ir važinėjimo zona pažengusiems. Parko įrengimas miestui kainavo daugiau nei 720 tūkst. eurų.

Pusrampių baseiną pradedantiesiems sudaro ne mažiau nei trijų skirtingų aukščių pusrampės ir dviejų skirtingų lygių platformos sujungtos viena su kita bangos formos rampomis. Pagrindinės rampos 1,5 m aukščio, sujungtos tarpusavyje ir sudaro įvairių formų piramides, eliptines formas.

Pažengusiųjų baseino važiuojamąją dalį sudaro V formos rampos, laiptai, čiuožimo bortai, taip kad būtų galima nesustojant ir neprarandant greičio atlikti įvairaus sudėtingumo šuolius, čiuožimo triukus.

Riedučių parko prieigose įrengti papildomi pėsčiųjų takai, pertvarkyti esami želdiniai ir teritorija šiuolaikiškai apželdinta, pasodinant papildomai 18 naujų medelių bei 328 krūmų ir kiliminių augalų. Atnaujinta greta esanti vaikų žaidimų aikštelė joje įrengiant saugią, guminę dangą, pastatyta poilsiui skirtų suolelių ir atsigaivinti skirta geriamojo vandens stotelė.

Riedučių parkas yra tik dalis šios teritorijos, nes planuojama sutvarkyti ir likusią aikštyno dalį, atnaujinant teniso kortą, įrengiant padelį, treniruoklius, krepšinio dangą pakeisti modernia minkšta danga, atnaujinti krepšinio stovus, numatyti vietas „Pickleball“, įrengti paplūdimio tinklinio aikštelę bei pritaikyti aikštyną žmonėms su negalia.

Sostinėje jau ne vienerius metus kuriama jaunimo laisvalaikiui patraukli aktyvaus laisvalaikio infrastruktūra nuo centro nutolusiuose miegamuosiuose rajonuose. Naujos erdvės įrengiamos taip, kad ekstremaliam sportui aktyviai populiarėjant, jaunuoliams nereikėtų važiuoti prie Baltojo tilto ar šio sporto subtilybių mokytis tiesiog gatvėje ant visiškai nepritaikytos infrastruktūros, kai tą galima daryti savo rajone ar artimiausiame parke.

Pernai Vilniuje atvertos dvi ekstremalaus sporto erdvės – Paneriuose ir Šeškinėje. Projekte „Dalyvauk! Vilnius” gyventojai pasiūlė ir geriausiomis išrinko šias idėjas, tačiau jų įgyvendinimui nebūtų užtekę lėšų, tad aktyvaus laisvalaikio erdvės įgyvendinimo ėmėsi Savivaldybės Sporto ir sveikatingumo skyrius kartu su viešąja įstaiga „Active Vilnius“. Seniūnijos pasirūpino mažąja architektūra bei aplinkos sutvarkymu aplink rampas.

Dar anksčiau įrengti riedutininkų ir riedlentininkų parkai Lazdynuose, Pašilaičiuose bei Pilaitėje. Karoliniškėse, realizavus seniūnaičio idėją, jaunimui pastatyta medinė ekstremalaus sporto rampa.

Didžiausią ekstremalaus laisvalaikio erdvę Vilnius atvėrė sporto aikštyne prie Baltojo tilto 2020-aisiais.

Viršuliškėse šiuo metu įrenginėjama dviračių kalnelių trasa „Viršuliškių pumptrack“. 1921 kv m teritorijoje bus Įrengta 961 kv m važiuojamosios dalies dviračių kalnelių trasa. Teritorija bus šiuolaikiškai apželdinta, joje įrengti pėsčiųjų takai, suoleliai.

Uždaro kontūro asfaltbetonio dangos aikštelę sudarys kalneliai ir viražai, skirti važiuoti dviračiais, riedučiais, riedlentėmis ar paspirtukais.

Parko įrengimas kainuos apie 370 tūkst. eurų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

12 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar tikrai lietuviai gyvena geriau nei ispanai ar portugalai?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist