NuomonėVilniečio balsas

Senamiestyje pamatyti vaizdai vilnietį pribloškė: pagalvojau atsisakyti seno įpročio

Pirmadienio rytas nežadėjo nieko ypatingo – lėtai kulniavau į darbą Vilniaus senamiestyje, traukiau savo rytinę cigaretę, trumpai tariant, eilinės savaitės eilinė pradžia. Tačiau ties Kotrynos bažnyčia mane stabtelėti ir susimąstyti privertė lyg iš po žemių išdygusios penkios ligoninės lovos.

Patalai švarūs, lyg ir išskalbti, tačiau pačios lovos tokios, kuriose tikrai nenorėtum prigulti ar kažkaip atsidurti – dažai atsilupę, kai kur trūksta ir vieno kito varžto, apie kažkokį komfortą tai nėra, ko ir kalbėti, o ir toli gražu nepataiko į paskutines mados tendencijas.

Dar labiau atbaido tai, kas parašyta ant šių lovų galų pritvirtintų lentelių – tai medicininiai mirties liudijimai.

 

Viename jų rašoma apie vos 26 metų amžiaus vaikiną, kuris mirė užsikimšus galvos smegenis maitinančiai kraujagyslei. Nors prieš tai jis kentė ir nuo širdies ritmo sutrikimų, padidėjusio kraujo spaudimo.

Kitoje lentelėje – mano vienmetis. 35 metai! O mirė nuo kvėpavimo nepakankamumo, suprask, užduso nebegalėjęs įkvėpti. Ir, kaip skelbia galvūgalyje pritvirtintos lentelės, kaltos čia cigaretės. Šitai mane sukrėtė. Juk aš pats rūkau, rytą pradedu nuo cigaretės, tad jei už metų kitų man gydytojas pasakys panašią diagnozę?

Aišku, daug kas piktinsis, kad tos lovos priešais Kotrynos bažnyčią, kad gal tokia akcija pažeidžia kokią gerą moralę, yra neestetiška ar panašiai. Bet, kaip šiandien savo kailiu supratau, tokios akcijos ir būtent tokiose gerai matomose vietose reikalingos. Jei jau man, užkietėjusiam rūkoriui kilo mintis išmesti ne tik nuorūką, bet ir visą pakelį, tai gal nenorėjimas atsidurti tų nelaimingųjų kailyje pagelbės ne vienam mano likimo broliui ar seseriai.

 

Vieta – Vilniaus senamiestis, Moniuškos skveras

Vilnietis: Arnas

MadeinVilnius.lt už šį turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
229 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
nerūkanti
nerūkanti
1 metus

Mano mama augindama mane rūkė. Aš užaugau ir niekada nerūkiau. Deja mano plaučių nuotrauka yra kaip stipriai rūkiusio žmogaus. Pirmą kartą, kai rentgenologas paklausė – “tai gerai patrauki?” iš karto nesupratau ir buvo nemalonu. Dabar nebeklausia. Matau jaunus žmones ir net merginas išeinančius su telefonu į balkonus ir, būtinai, su cigarete. Jie galvoja, kad gal taip atsipalaiduoja, bet dūmai eina pas kaimynus, kurių sveikatai daroma žala. Matome kiek jaunų žmonių netikėtai miršta nuo vyresniems būdingų ligų. Nežinau, gal cigaretės yra vaikystėje čiulpto čiulptuko pakaitalas.

Egidijus
Egidijus
1 metus

Super!Daugelis susimąsys,o debilams ir suprasti nereikia.

Aurys
Aurys
1 metus

O jeigu pristatytų lovų tų, kurie dėl koronos panikos numirė nesulaukę medikų pagalbos?…

Nesvarbu
Nesvarbu
1 metus

Baikite bauginti žmonės, po tokiu soc.reklamų kam širdies smūgis gali but kam psichiatras. Maža jums koronos??!

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button