MiestasProblema

Ar pėsčiųjų perėjos sostinėje taps saugesnės?

Prasidėjo nauji mokslo metai ir į įvairias mokymo įstaigas kasdien skuba šimtai vaikų. Pakeliui neretai pasitaiko reguliuojamos, o kai kur ir nereguliuojamos pėsčiųjų perėjos. Tenka apgailestauti, jog neretai pasitaiko įvairių nelaimingų atsitikimų, dėl kurių kartas nuo karto nukenčia mažieji eismo dalyviai. Mieste jau pradėtos atnaujinti pėsčiųjų perėjos, kuriose siekiama padidinti pėsčiųjų saugumą miesto gatvėse. MadeinVilnius redakciją pasiekė nemažai susirūpinusių miestiečių laiškų, jog, pavyzdžiui, Tuskulėnų gatvėje esančios pėsčiųjų perėjos nėra pakankamai apsaugotos nuo tokių nelaimingų incidentų. Miestiečiai įsitikinę, kad tokie perėjų atnaujinimo darbai turėtų būti pirmenybė ir atliekami skubos tvarka.

Pateikiame skaitytojos Dovilės išsakytą susirūpinimą esama padėtimi:

Atėjus mokslo metams, į pėsčiųjų perėją Tuskulėnų gatvėje prie autobusų stotelės „Tuskulėnai“ (tolimesnė perėja, nei perėja prie IKI Minskas žiedo) pasipylė vaikai.

 

Kaip žinia, Tuskulėnų gatvė yra intensyvi, tačiau pėstiesiems visai ji nėra smagi – nėra nei vieno šviesoforo. Išskirtinai pažymėta mano minima perėja irgi nėra – vakare dega ryškesnės lempos ir tiek, tačiau nei šviesoforo, nei iškiliosios perėjos, nei raudonai išdažytos perėjos ar geltonojo ženklo ant kelio „Apsaugok mane“, deja, čia nėra.

Vairuotojai, pravažiavę žiedą, plačioje gatvėje smagiai paspaudžia greičio pedalą ir nestabdydami prašoka visiškai neišsiskiriančią perėją (kurios gal net ir nepastebi), per kurią žingsniuoja daugybė mokinių, senjorų į parduotuvę ar tiesiog, su reikalais skubančių vilniečių.

Šiandien teko stebėti kelias situacijas, sukėlusias neramias mintis. Per perėją jau einant mokyklinio amžiaus mergaitei, antrąja juosta važiavęs vairuotojas nudūmė net nestabtelėjęs, o vėliau kai prie perėjos laukusį berniuką sustojo praleisti autobusas, berniuką aplenkusi moteris rankomis turėjo stabdyti antrąja juosta lėkusį vairuotoją, kad apsaugotų save ir mokyklinuką. Ir tai įvyko per 3-4 minutes. O kiek tokių situacijų būna per dieną?

 

Aš suprantu, kad prie kiekvienos perėjos šviesoforo nepastatysi (žinau, kad kažkada planuojamas šviesoforas Tuskulėnų g. ties prekybos centru „Maxima“, tačiau čia du skirtingi gatvės galai, kurie visai ne pakeliui), tačiau labai norėtųsi, jog mano minima perėja taip pat būtų saugi ir pažymėta (geltonas perėjos ženklas nebeatlieka savo funkcijos, kadangi yra užstojamas medžių ir matomas nebent patiems pėstiesiems ir vairuotojų dėmesio jis seniai nebeatkreipia).

Norėčiau sužinoti, ar galima tikėtis šios perėjos (prie Tuskulėnų autobusų stotelės) saugumo padidinimo?

Į susirūpinusių vilniečių klausimą MadeinVilnius redakcijai atsakė Saugaus eismo poskyrio vedėjas Marius Maldeikis:

 

Tuskulėnų gatvėje yra kelios nereguliuojamos pėsčiųjų perėjos, kuriomis naudojasi miestiečiai. Minima pėsčiųjų perėja toliau nuo Žirmūnų žiedinės sankryžos šiuo metu yra pažymėta horizontaliuoju gatvių ženklinimu, kelio ženklais geltonuose skyduose. Spalio mėnesį šioje perėjoje taip pat bus įrengti mirksintys žibintai, kurie yra įrengti ir gretimoje pėsčiųjų perėjoje.

Perėjoje taip pat yra numatytas kalnelis (plato), kuris turi būti įrengtas su Tuskulėnų gatvės šaligatvio ir dviračių tako įrengimu šioje gatvėje. Darbus planuojama pradėti jau kitais metais.

Pagal miesto planus, pėsčiųjų perėjoje prie parduotuvės „Maxima“ iki 2019 m. rugpjūčio mėnesio turi atsirasti šviesoforinis reguliavimas.

 

 

 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button