MikrorajonaiProblema

Antakalnio gyventojus piktina konteineriai ir atliekų kalnai po langais, jie ketina bylinėtis su savivaldybe (atnaujinta)

Į MadeinVilnius.lt redakcija kreipėsi Antakalnio gyventojai, kurie nepatenkinti dėl šiukšlių konteinerių ir jų išvežimo. Pateikiame antakalniečių skundą, kurio nekoregavome.

„Nemalonu, kai gyventojams tiesiai po langais – kalnai atliekų. Negana to, kad nuo šių metų buvo pakeltos kainos už šiukšlių išvežimą, atliekos netelpa į konteinerius. Tokia situacija prie Oginskio g. 4 namo Antakalnyje.

 

Nepaisant pabrangusių paslaugų, akivaizdu, kad atliekamos vežamos per retai, nors pagal grafiką šį rajoną aptarnaujantis vežėjas „Ecoservice“ išveža komunalines atliekas kasdien. Nejaugi kasdien vežant šiukšles gali susidaryti tokie jų kalnai?

Požeminė konteinerių aikštelė įrengta visiškai ne vietoje, konteineriai pastatyti visiškai nederinus vietos su namų gyventojais, kurie tais konteineriais naudojasi. Juos pastatė tiesiai prieš trijų namų langus. Nekilnojamojo turto ekspertai drąsiai patvirtintų, kad konteineriai po nosimi nepakelia buto vertės.

Rūšiavimas – svarbus žingsnis tausojant gamtą, tačiau ar tai turėtų būti vykdoma miestiečių gyvenamosios aplinkos sąskaita? Atliekos po langais ir padidėjusios jų išvežimo kainos nėra vienintelė problema, kurią atnešė naujieji konteineriai. Naujai asfaltuojant Oginskio gatvę, prie naujųjų konteinerių buvo įrengta didelė aikštelė. Visi aplink konteinerius stovėję medžiai buvo iškirsti, įskaitant ir guobą – šią medžių rūšį kirsti apskritai draudžiama.

Gyventojų skundai nė motais nei VASA, nei savivaldybei. Šalia minėto konteinerio esančių namų gyventojai skundus šioms institucijoms rašė jau ne kartą. Atsakymai gyventojams rašomi biurokratine kalba, kurią iššifravus įžūliai aiškinama, kad paslaugos yra kokybiškos ir šiukšlės vežamos pagal grafiką.

 

Pakartotiniai gyventojų, kurie puikiai mato, kas vyksta po jų langais, skundai – niekam neįdomūs. Jei savivaldybės biurokratai turėtų nors lašelį logikos, galbūt suprastų, jog jei gyventojai kreipiasi ne kartą ir ne du, problema nėra iš piršto laužta. Todėl kartas nuo karto tenka rinkti vaizdinius įrodymus.

Be to, išvežant šiukšles, yra tik ištuštinami konteineriai, bet nesurenkamos atliekos, kurios yra prie konteinerių ir į juos netilpo. Kiek teko domėtis, vežėjai privalo surinkti 5 metrų spinduliu aplink konteinerius esančias atliekas.

VASA teisinasi, kad aplink konteinerius susidarančios atliekos yra paliekamos aplinkinių namų gyventojų ir apsaugoti nuo jų neva neturi galimybių, nors prašėme konteinerius aptverti ir įrengti informacines lenteles, draudžiančias šiukšles palikti prie konteinerių. Taigi, paslaugos pabrango, bet problemų atsirado daugiau. Esame pasirengę bylinėtis teisme su Vilniaus miesto savivaldybe dėl gyventojų turto vertės sumenkinimo.“

 

„Ecoservice“ atstovo komentaras

„Ecoservice“ komanda patikrino atliekų surinkimo situaciją konkrečiai Oginskio gatvėje ir per pastarąjį mėnesį buitinių atliekų konteineriai be jokių trukdžių buvo tuštinami kiekvieną dieną, kaip ir numatyta grafike. Dažnai pasitaiko atvejų, kad vienokios ar kitokios rūšies atliekos būna paliktos prie konteinerių ir mūsų darbuotojai jas surenka. Tiesa, šalia konteinerių paliktų statybinių, didžiųjų, pavojingų atliekų surinkti ir sumaišyti su buitinėmis mes negalime, nes tokios rūšies atliekos privalo būti tvarkomos kitokiais būdais. Pavyzdžiui, pristatomos į didžiųjų atliekų surinkimo aikšteles Vilniuje. 

Iš tiesų atliekų surinkimo sistema yra komandinis darbas ir tiek savivaldybė, tiek vežėjai, tiek ir gyventojai turi pasirūpinti, kad atliekos būtų tvarkomos sąžiningai ir atsakingai. Vadinasi, savivaldybė kartu su vežėjais turi pasirūpinti tinkamais grafikais ir paslaugų kokybe, o gyventojai – tinkamai rūšiavimui ir išmetimui paruošti atliekas bei jas išmesti į atitinkamus konteinerius. 

Šis skundas pateiktas gyventojų. Jei turite daugiau panašių nusiskundimų galite kreiptis į mūsų redakciją: [email protected]

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
37 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Agile
Agile
1 metus

P. Vileišio g.7 irgi pilni šiukšlių, net teko kreiptis i siuksliu isvezimo imone

jijij
jijij
2 metus

P. Vileišio g. 9 tokia pati situacija: konteineriai po langais, pilni šiukšlių, retai išveža…

gediminas
gediminas
2 metus

Kažkas pasidarė buto remontą ir statybines atliekas Knauffo maišus sumetė į konteinerį, o kas netilpo – šalio jo. Švedijoje tokia situacija būtų sutvarkyta taip: savivaldybė sutvarkytų aplinką ir sąskaitą išiųstų gyventojų bendrijai. Jei konteinerius statybinėmis atliekomis perpildo konkretus kaimynas ar tolimesnių namų gyventojai, bendrija turėtų įsirengti kameras ir nufilmuoti pažeidėjus. Nes kitaip, bendrija turės mokėti už perpildytus konteinerius.

Ekoservisas, žinoma, privalo pateikti įrodymus, kad veža kiekvieną dieną. Jei tokius įrodymus pateiks – vadinasi gyventojams teks papildomai patuštinti kišenes už savo (o gal svetimų) šiukšlių tvarkymą. Jei nenustatys pažeidėjo, mokės visi solidariai.

Marius
Marius
2 metus

Gerbiama redakcija, yra tokia programulka TvarkauVilniu. Per ten miestieciai raginami prisideti prie miesto tvarkymo, tame tarpe ir aplinkos. Kad patiems nevargti ir neskaiciuoti, kiek yra pranesimu apie nepatenkinama atlieku konteineriu tvarkyma, galite paprasyti kolegu, priziurinciu sita programulka, statistines info.
Grazios dienos 🙂

Tomas
Tomas
2 metus
Atsakinėti į  Marius

Ir ka? Nesupratau tavo argumentus? Zmones ir raso, kad tai yra skaitytojo info. So??? Ar tu ir busi tas kas sukure programele?

Marius
Marius
2 metus
Atsakinėti į  Tomas

Panasu, kad ir siaip daug ko nesupranti. Argumentu, kaipo tokiu, nebuvo nei vieno.
O va, Ina, suprato. Ir Redakcija, manau supranta 🙂
Paradoksalu, taciau jau yra gyventoju pranesimu apie ka tik pastatytus ir jau perpildytus drabuziu konteinerius… (situos beje irgi sustate kaip papuola kur papuola)
🙁

Ina
Ina
2 metus
Atsakinėti į  Marius

Kiek rasiau i ta programulka, biurokratiski atsakymai. Kam ji slirta, nesuprantu.

Sauliusss
Sauliusss
2 metus

Grigišjėse tokia pati situacija ir jau kelintas mėnesis

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button