Vilniečiams gana gerai žinoma iniciatyva „Gatvės gyvos“ dar visai neseniai pristatė naujausią savo idėją – edukacinę veiklą vaikams Vilniuje. Daugybė interaktyvių elementų, informacija, kuri pritaikyta dalyvaujančių vaikų amžiaus grupei bei įsimintinos istorijos ir įdomiausi maršrutai – tokią idėją nusprendė sukurti Viktorija Bružaitė-Kazlauskienė, kuri ir veda vaikus gražiausiais Vilniaus kampeliais.

„Gatvės gyvos“ iniciatorius A. Kazlauskas pasakojo, kad jo žmona, Viktorija, nusprendė paeksperimentuoti ir išbandyti save šioje srityje surengdama pirmąją vaikų dienos stovyklą. „Kadangi į mano rengiamas ekskursijas ateidavo ir jaunųjų dalyvių, sugalvojome sukurti kitokio pobūdžio veiklą, kuri būtų įdomesnė vaikams, kadangi jiems dar gana sunku įsisavinti visą istorinę medžiagą iš pasakojimų“, – tikina pašnekovas, teigiantis, kad toks poreikis edukacinei programai atsirado natūraliai.

Nuotrauka: Vytas Neviera

Ekskursijų maršrutus galima rinktis iš keletos pasirinkimų: Senojo Vilniaus paslaptys, Senojo Kauno paslaptys, Šimtmečio pėdsakai, Didieji Lietuvos kūrėjai, Gynybinės sienos beieškant, Adomo Mickevičiaus detektyvas, Skulptūrų istorijos, bei Kalėdinės ir Velykinės ekskursijos. Mažuosius ekskursijų dalyvius gali lydėti ir jų tėvai, norintys įdomiai praleisti laiką su savo jaunaisiais turistais.

Gido pažymėjimas – postūmis naujai pradžiai

Prieš trejus metus pradėjęs vesti ekskursijas Vilniaus mieste Albertas Kazlauskas kartu su žmona įkūrė iniciatyvą „Gatvės gyvos“. Ekskursijų gido istorija prasidėjo pakeitus darbo vietą ir pasirinkus tolumoje paliktą gido kelią.

„Turėjau gido pažymėjimą, kuris ilgai gulėjo stalčiuje, nes prieš kelerius metus buvau pabaigęs gido kursus, tačiau įsidarbinau banke ir šio pažymėjimo nepanaudojau. Palikęs buvusią darbo vietą nusprendžiau išbandyti gido profesiją“, – prisimena A. Kazlauskas.

Gido lūkesčiai buvo pirmąsias ekskursijas rengti užsieniečiams, kadangi dar buvo gana sunku sugalvotais maršrutais vesti vietinius gyventojus, kurie gali geriau išmanyti istorinius faktus už dar tik pradedantį gidą. Tačiau negavus pirmųjų užsakymų, ekskursijos buvo vedamos draugams, kurie ir pradėjo rekomenduoti gidą kitiems žmonėms.

Vėliau prie būrio draugų prisijungė ir nepažįstami žmonės, kas ir pastūmėjo A. Kazlauską tęsti gido kelią. Pasak pašnekovo, pradžioje yra sunkiausia surinkti auditoriją, kuri norėtų dalyvauti, tačiau šiandien galima pastebėti, kad ekskursijų dalyvių vis daugėja ir jų gretas papildo nauji veidai.

Nauji taškai žemėlapyje

A. Kazlauskas pasakoja, kad maršrutus renkasi ieškodamas įdomių ir neatrastų vietų Vilniaus žemėlapyje. „Namuose turiu didelį Vilniaus miesto žemėlapį, kuriame ieškau neįprasto ar dar neištirto taško. Tuomet pradedu domėtis įdomiausiais objektais toje vietoje ir viską kuriu rinkdamas informaciją“, – sako pašnekovas.

Visos ekskursijos trunka apie dvi valandas, kadangi toks laikas yra tinkamiausias įvairaus amžiaus žmonėms, o vidutinis ekskursijų atstumas būna apie 5 km. Nors tai atrodo gana ilgi maršrutai, pasak „Gatvės gyvos“ kūrėjo, laikas neprailgsta, o maršrutus įveikia visi ekskursijų dalyviai.

Nuotrauka: Agnė Kertenytė

A. Kazlauskas pripažįsta, kad šios ekskursijos labiausiai išsiskiria neįprastomis vietomis, kadangi jis savo turistams rodo daug naujų geografinių vietų sostinėje. Pasak pašnekovo, gana retai pasitaiko ekskursijų, kurios būtų vedamos ne Vilniaus miesto širdyje, o mikrorajonuose, apie kuriuos daugelis žino gana nedaug įdomių istorijų ar faktų. Taip pat kiekviena ekskursija gidui leidžia išmokti naujų dalykų ne tik ieškant informacijos, bet ir bendraujant su vietiniais gyventojais.

Nepapasakota istorija – knygoje

„Kadangi šiuo metu rašau antrąją knygą, padariau pertrauką ekskursijų rengimui, tačiau jei tik kurį nors vakarą atrasiu daugiau laisvo laiko, apie naują kelionę pasidalinsiu ir lauksiu dalyvių“, – apie naują kūrinį prasitaria A. Kazlauskas.

Prieš porą metų išleidęs pirmąją knygą su 11 maršrutų po Vilniaus rajonus, gidas Albertas nusprendė visą sukauptą informaciją, kurios nepavyksta papasakoti ekskursijų metu, sudėti į vieną knygą. Jau rengiamame kūrinyje taip pat ketinama apipavidalinti dar 11 maršrutų Vilniaus mieste ir sukurti pažintinę knygą su daugybe įdomios informacijos, faktų bei nepapasakotų istorijų.

„Pirmąjai savo knygai turėjau labai daug priekaištų, todėl antrąją noriu parengti kuo detaliau ir geriau. Tam skiriu visą savo laiką ir dienas leidžiu bibliotekoje rinkdamas įvairiausią informaciją, kad naujausias kūrinys pranoktų visus lūkesčius“, – neslėpė gidas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist