MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Vilniaus miesto studija

Augantis Vilnius: prieš 300 m. Šv. Kotrynos bažnyčia žymėjo miesto ribą

Pačiame sostinės Vilniaus gatvės centre stovi visiems puikiai pažįstama dviaukštė Šv. Kotrynos bažnyčia. Jeigu nusikeltume kelis šimtus metų atgal, vaikščiotume Vilniaus miesto pakraščiu, kuris driekėsi šalia bažnyčios.

Ten, kur dabar Vilniuje yra Klaipėdos gatvė, prieš kelis šimtus metų driekėsi miesto riba. Dabar šie akmenys susilieja su turėklais ir dažytomis sienomis, todėl praeivių akys užkliūva retai.

„Kitose Vilniaus vietose, pavyzdžiui, prie Aušros vartų, labai lengva įsivaizduoti, kad štai čia pasibaigdavo miestas, praeini pro vartus ir jau būdavo užmiestis. Kitose senamiesčio vietose įsivaizduoti tai gerokai sunkiau. Išlikę akmenys ir simbolizuoja tai, kad štai čia dar buvo miestas, o tik peržengę į kitą pusę jau būtume priemiestyje“, – pasakoja gidas Albertas Kazlauskas.

Benediktinių vienuolyno ansamblis, kurio puošmena Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilniuje įsikūrė 1620 m. Čia vienuoles pakvietė Mikalojus ir Kotryna Horodiskiai.

„Nei bažnyčia, nei vienuolynas neatrodė taip, kaip matome dabar. Kad įgautų dabartinį pavidalą, mums reikėjo laukti XVIII a. vidurio. Tai daugeliui Vilniaus baroko paminklų būdingas laikotarpis. XVIII a. pirmoje pusėje Vilnių siaubė gaisrai, didysis 1737 m. gaisras siaubė viską aplinkui, praktiškai viską reikėjo iš naujo perstatyti“, – pasakoja A. Kazlauskas.

Šv. Kotrynos bažnyčią perstatė architektas Jonas Kristupas Glaubicas, kurį, pasak pašnekovo, galima vadinti Vilniaus baroko mokyklos kūrėju.

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“LRT.lt

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Vilniaus miesto studija. Vilniaus getas

Evaldas Činga

Virtualus turas po televizijos bokštą

LRT.lt

Istorijos pamirštos Vilniaus moterys dabar būtų „Instagram“ žvaigždėmis

LRT.lt

„McDonald‘s“ istorija Vilniuje: pirmieji restorano vaizdai

Donatas Andrijauskas

Išbandykite: sukūrė svetainę, kurioje – 1944-ųjų Lietuvos vaizdai iš paukščio skrydžio

LRT.lt

Seniausio miesto turgaus, Halės turgaus istorija

Evaldas Činga

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika