Vilniaus istorija

Tomas Venclova pristatys papildytą enciklopediją „Vilniaus vardai“

2005 metais R. Paknio leidyklos išleista Tomo Venclovos knyga „Vilniaus vardai“, kaip ir prieš tai pasirodęs rašytojo vadovas po Vilniaus miestą, sulaukė ypač didelio skaitytojų dėmesio. Po dvylikos metų pataisytoje ir trečdaliu papildytoje enciklopedijoje skaitytojai ras beveik aštuonis šimtus Vilniuje gyvenusių, šiam miestui dariusių poveikį ar tiesiog pėdsaką jame palikusių žmonių biografijų. Nors tai išties nemažas skaičius, autorius knygos įvade pabrėžia, kad, be abejonės, jis galėtų būti ir dar didesnis.

Atrinkdamas biografijas, T. Venclova vadovavosi keliais principais. Į enciklopediją pateko tie žmonės, kurių 2016 m. gruodžio 31-ąją jau nebuvo tarp gyvųjų. Į knygą įtrauktas asmuo turėjo būti susijęs su Vilniumi: jame gimęs arba ilgokai gyvenęs, arba miręs. Be to, virtęs sostinės paveldo dalimi. T. Venclova rašo, kad „Vilniaus vardai“ nėra garbės sąrašas, todėl skaitytojai knygoje ras ir nelabai simpatingų asmenybių. Na, ir galų gale, sudarydamas šią enciklopediją, autorius vadovavosi subjektyvumo principu, pasilikdamas teisę pats spręsti, apie kurias asmenybes rašyti, o kurias praleisti.

Enciklopediją sudaro dešimt skyrių. Jų ribos chronologinės, skyriai atitinka svarbiausius Vilniaus miesto istorijos etapus. Skaitytojai kviečiami leistis į kelionę nuo viduramžių ir ją pabaigti jau XX amžiaus Lietuvoje, šaliai vaduojantis iš okupacijos gniaužtų. Knygos pristatyme dalyvaus pats autorius Tomas Venclova.

 

Data: kovo 16 d.
Laikas: 18 val.
Vieta: Lietuvos Nacionalinė Martyno Mažvydo bilioteka, konferencijų salė, V a.
Renginys nemokamas

Parengta pagal pranešimą spaudai

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button