Vienas unikaliausių Europoje Vilniaus senamiestis atveria savo paslaptingus uždarus kiemelius smalsiems ir besidomintiems istorija lankytojams. Sostinės meras Remigijus Šimašius neseniai laiškais pakvietė Senamiesčio gyventojus tapti savo miesto ambasadoriais – atverti uždarus, savitą istoriją pasakojančius kiemelius miesto svečiams ir vilniečiams. Kiemeliuose slypi kelių amžių mūrų, miesto vartų liekanos ir kiti lobiai.

„Uždari kiemeliai Senamiestyje – lyg paslėptas miesto istorijos archyvas. Vos vienas kitas vietinis gyventojas bežino kad jo kiemelyje kadaise darbavosi amatininkai, prekiavo krautuvininkai, ar lankėsi miesto didikai. Šiandien juose dera praeities palikimas, dabarties pasiekimai ir kultūra. Kviečiu pasakoti savo miesto istorijas, atverti kiemus miesto svečiams ir atokiau nuo centro gyvenantiems vilniečiams, kad pasigrožėtų išlikusiu paveldu, pastebėtų istorijos ženklus lalintųsi savo įspūdžiais ir nuotraukomis apie vieną gražiausių ir atviriausių Europos sostinių“, – kvietė meras Remigijus Šimašius.

Pirmasis prie šios iniciatyvos prisijungė Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus (Pilies g. 40), svetingai atverdamas savo kiemelį. Šiandien jame buvo atidengta lentelė, su informacija, kad kiemelis yra atviras visiems darbo dienomis nuo 8 iki 17 val. bei savaitgaliais ir švenčių dienomis nuo 11 iki 19 val.

Iniciatyvos starto proga suorganizuota ekskursija po keletą unikalių kiemelių: Pilies g. 32, viešbučio „Narutis“ kiemelis kiemeliai Domininkonų gatvėje, Alumnato kiemas Universiteto gatvėje, taip pat – Jėzuitų noviciato kiemas Šv. Ignoto g. 6, Adomo Mickevičiaus muziejaus kiemelis, kiemeliai Aušros vartų bei Rūdninkų gatvėse. Šie kiemeliai šiuo metu atviri bet kuriuo dienos metu.

Ateityje planuojama rengti ir daugiau tokių ekskursijų, tačiau kviečiama ir patiems lankytis ir tyrinėti istoriją atviruose kiemeliuose savarankiškai.

Tikimasi, kad prie iniciatyvos jungsis vis daugiau Senamiesčio gyventojų ir atvirų kiemelių daugės, ypač šiltuoju metu aiku. Siūloma kiemelius atverti darbo dienomis nuo 8 iki 17 val., poilsio ir švenčių dienomis nuo 11 iki 19 val. Kiemeliai gali būti labai įvairūs: tranzitiniai, kurių dėka gali pereiti į kitą gatvę, istoriniai, suteikiantys progą išvyst paslėptus istorinius Vilniaus sluoksnius, meną.

Susidomėję iniciatyva kviečiami parašyti el. paštu [email protected] arba skambinti (8 5) 2112316.

Nemokamos ekskursijos vyks vasario 23 bei 24 dienomis, tačiau nežinome ar jose dar liko vietos.

Registracija į ekskursiją vasario 23 d.

Registracija į ekskursiją vasario 24 d.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist