Pavasarinio miško apsupty, Sapieginės atragio viduje stūkso Antakalnio arba Šilo bunkeriai. Šis 1924-1926 m. statytas Lenkijos kariuomenės Vilniaus įgulos Antakalnio amunicijos bunkerių kompleksas yra įrašytas į Kultūros paveldo sąrašą, kaip kraštovaizdžio, retas architektūrinis ir inžinerinis objektas. Lenkijai okupavus Vilnių ir išaugus Sovietų puolimo rizikai, buvo nutarta fortifikuoti Vilnių – įrengti koviniai bunkeriai, antžeminiai bei požeminiai sandėliai ir kt. Antakalnio bunkeriai – tai tik maža išlikusi gynybinio žiedo dalis. Karo metu šie bunkeriai buvo naudoti kaip slėptuvės ar sandėliai.

Antakalnio bunkeriai
Nuotr.: Pamiršta.lt

Čia žiemoja septynios šikšnosparnių rūšys, tarp jų ir europinis plačia ausis (Barbastella barbastellus).Ši rūšis įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą. Dėl šios priežasties Antakalnio bunkeriai yra buveinių apsaugai svarbi teritorija. Kad apsaugotume žiemojančius šikšnosparnius, bunkeriuose draudžiama  lankytis nuo spalio pradžios iki balandžio pabaigos. Šiuo metu Antakalnio bunkeriai atviri lankytojams, sutvarkyta prieiga, išprašyti pastovios gyvenamosios vietos neturintys gyventojai. Atkreipkite dėmesį, kad virš kai kurių įėjimų yra išlikęs laurų vainikas – tai lenkų herbo dalis, šlovės vainikas, kurį kažkada laikęs erelis.

Malonu pasivaikščioti gamtoje ir drauge prisiliesti prie Vilniaus istorijos.

Antakalnio bunkeriai

Kaip rasti Antakalnio bunkerius?

Pravažiavę Šilo gatvėje esančią Maximą, dar apie vieną minutę važiuokite tiesiai, kol kairėje pamatysite informacinį stendą, nedidelę mašinų stovėjimo aikštelę. Akmenimis grįstas keliukas atves jus tiesiai prie bunkerių. Linkime malonių įspūdžių!

Straipsnio autorius: Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

4 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate naująją e. bilieto sistemą viešajame transporte?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.