Prieš 49 metus, 1975 m. balandžio 4 d., įvyko viena didžiausių geležinkelio katastrofų Lietuvoje. Žaslių geležinkelio stotyje įvykęs siaubingas įvykis sukrėtė visą tautą. Avariją patyrė šiandien visiems puikiai žinomas traukinių maršrutu Vilnius – Kaunas važiavęs traukinys.

Dyzelinis traukinys važiavo iš Vilniaus į Kauną. Iš Vilniaus geležinkelio stoties traukinys pajudėjo apie 16.30 val. Traukinys judėjo maždaug 70 km per valandą greičiu. Netoli Žaslių geležinkelio stoties atsarginiame kelyje stovėjo pernelyg išsikišusi prekinio traukinio cisterna su benzinu. Žaisliuose traukinys stoti neturėjo, todėl greičio nesulėtino. Mašinistas laiku nepastebėjo cisternos, nespėjo sulėtinti greičio ir atsitrenkė į kliūtį.

Pirmasis keleivinis traukinio vagonas, kuriame buvo mašinistas ir kuriam teko didesnė dalis smūgio, apvirto. Antrasis vagonas nuriedėjo nuo bėgių, krisdamas ant pirmojo. Abu vagonai užsidegė. Trečiasis vagonas įstrigo tarp cisternos ir griovio, o ketvirtasis taip pat nuriedėjo nuo bėgių. Kilo didžiulis gaisras.

Katastrofa įvyko penktadienį, Velykų laikotarpiu. Tai lėmė, kad traukinys buvo perkrautas keleiviais – namo važiavo daug studentų. Avarijos metu labiau nukentėjo žmonės, vilkėję sintetinius rūbus. Per pirmąją valandą į Kaišiadorių centrinę ligoninę atvežta apie 80 apdegusių žmonių. Trečiasis vagonas nukentėjo labiausiai, jis sudegė visiškai. Visi keleiviai važiavę šiuo vagonu žuvo. Nepaisant to, oficiali statistika tuo metu pranešė apie mažesnį avarijos mastą, nei buvo iš tikrųjų. Manoma, kad avarijos metu žuvo 20 žmonių, dar 200 buvo sužeisti. Tikslus keliautojų skaičius nežinomas iki šiol.

Nors nuo katastrofos praėjo daug metų, Žaslių geležinkelio stoties tragedija vis dar lieka skaudžiu prisiminimu Lietuvos istorijoje. 1975 m. šioje vietoje buvo pastatytas koplytstulpis traukinio katastrofoje žuvusiųjų atminimui pagerbti, 1991 m. atidengtas ir pašventintas paminklas, o 2004 m. AB „Lietuvos geležinkeliai“ pastatė kryžių aukoms pagerbti. Maršrutu Vilnius-Klaipėda važiavęs keleivinis traukinys 1998 m. toje pačioje vietoje patyrė avariją.  Lūžus vieno vagono ašiai, nuo bėgių nuriedėjo septyni traukinio vagonai. Visi keleiviai liko sveiki, niekas nenukentėjo.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

12 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Puiki naujiena, tokie autobusai turėtų važinėti visame Senamiestyje
417 balsų (35.58%)
Blogai, autobusus turi vairuoti gyvi vairuotojai
282 balsų (24.06%)
Nepasitikiu tokiomis technologijomis
250 balsų (21.33%)
Gerai, bet gali trukdyti eismui
123 balsų (10.49%)
Man neaktualu
100 balsų (8.53%)

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist