2011 m. lapkritį Vilniuje, skvere šalia Arkikatedros, priešais Tilto gatvę, atidengtas paminklas rusų ir lietuvių dailininkui, scenografui, grafikui ir tapytojui Mstislavui Dobužinskiui.

Paminklas primena metalinę molberto kopiją ir kiekvienas praeivis gali pažvelgti dailininko žvilgsniu į Tilto gatvę pro varinį rėmelį, po kuriuo iškaltas menininko bareljefas.

M. Dobužinskis apipavidalino daugiau kaip 40 operos ir dramos spektaklių, garsėjo ne tik Vilniaus, bet ir Paryžiaus, Londono, Romos, Neapolio, Briuselio, Niujorko operos teatruose. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje Vilniuje saugomas M. Dobužinskio scenografijos eskizų rinkinys yra įtrauktas į Lietuvos nacionalinį registrą. Tai yra vienintelė Lietuvoje ir pasaulyje tokia gausi ir vertinga  šio dailininko scenografijos darbų kolekcija.

Labiausiai M. Dobužinskį išgarsino poetiški XX a. pradžios Vilniaus Senamiesčio piešiniai. Apie 1907 m. jis nutapė paveikslą „Tilto gatvė Vilniuje“, pasistatęs molbertą kaip tik toje vietoje, kurioje dabar yra skulptūra. Pažvelgus per kiauravidurį rėmą galima įvertinti, kaip gatvelė atrodo šiais laikais, praėjus daugiau nei šimtui metų.

Paminklą inicijavo visuomeninė organizacija „Mūsų dialogas“ ir Vilniaus rusų bendruomenė, o šią vietą skulptūrai pasirinko dėl to, kad M. Dobužinskio paveiksle „Tilto gatvė Vilniuje“ vaizduojama Tilto gatvės pastatų grupė, kurią sovietų valdžia 1986-aisiais ketino nugriauti, o dailininko darbas paskatino valdžią išsaugoti, kaip kultūros vertybę. Skulptorius Kęstutis Musteikis, architektas Algirdas Umbrasas.

Informaciją parengė: VilniusGO.lt

Mobilioji aplikacija „VilniusGO“ supažindina su 300 kultūrinių, istorinių ir gamtinių Vilniaus miesto objektų. Programėlė apsiriboja ne tik gerai žinomais objektais, bet populiarina ir kitus ne mažiau svarbius, tačiau  mažiau žinomus objektus, esančius toliau nuo miesto centro. Mobiliąją programėlę „VilniusGO“  gali atsisiųsti iš Google Play ir iTunes.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

9 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuri Vilniaus ar Niujorko eglė jums gražesnė?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist