Neatrastas Vilnius

(Ne)atrastas Vilnius: Žvėryno tiltas

1902 metais Žvėryne buvo penki mūriniai ir 285 mediniai namai ir medinis F. Bergo 1892 metais pastatytas tiltas per Nerį. Per šį tiltą negalėjo važiuoti artilerijos pabūklai, lokomobiliai ir kitos sunkios transporto priemonės, todėl 1902 metais miesto dūma paskelbė konkursą metaliniam tiltui statyti, kurį laimėjo inžinierius V. Malinovskis. Metalines konstrukcijas gamino Varšuvos Rudzkio ir Ko įmonė.

1905 – 1907 metais vietoje jo buvo pastatytas naujas, caro Nikolajaus vardu pavadintas metalinis, trijų angų sistemos kniedėmis sujungtų plieninių elementų tiltas. Jo ilgis – 103, 1 m, plotis – 11, 35 m. Pagrindinės laikančiosios konstrukcijos – penkios santvaros.1944 metais dalis tilto buvo susprogdinta. 2006 metais tiltas buvo rekonstruotas. 2014 metais Žvėryno tiltui specialiai sukurtas RGB LED apšvietimas, kuris tamsiu paros metu nušviečia jį ryškiomis spalvomis. Žvėryno tiltas yra vienintelis (neskaitant uždaryto Bukčių pėsčiųjų tilto) su atramomis vandenyje. Per 400 metų nuo 1536 iki 1906 metų vienintelis tiltas per Nerį Vilniuje buvo Žaliasis tiltas.

1-ojo maršruto troleibusas važiuoja Žvėryno tiltu 1958 m. Nuotr. L. Morozovo. Lietuvos centrinis valstybės archyvas
Nuotr.: LMAVB archyvas

Informaciją parengė: Valdas Selenis, VilniusGO.lt 

 

Mobilioji aplikacija „VilniusGO“ supažindina su daugiau nei 500 kultūrinių, istorinių ir gamtinių Vilniaus miesto objektų. Programėlė neapsiriboja tik gerai žinomomis vietomis, bet supažindina ir su kitais ne mažiau svarbiais, tačiau mažiau žinomais objektais, esančiais toliau nuo miesto centro. Mobiliąją programėlę „VilniusGO“  galite atsisiųsti iš Google Play ir AppStore.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
18 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Aldona
Aldona
2 metus

Žvėryno tiltas galėjo būti pastatytas kunigaikščio Vytauto, nes yra akmeninis, turintis daug geležies. Dzeržinskio tiltas blokinis, jį galėjo pastatyti Radvilos. Lietuvoje turėtų būti eksploatuojama geležis. Jeigu senovės lietuviai mokėjo lydyti metalą, tai ir dabar turėtų veikti metalurgija.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button