MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Zalkindo prekybos centras
Nuotr.: Ieva Čičirkaitė
Neatrastas Vilnius

(Ne)atrastas Vilnius: Zalkindo prekybos centras

Apsuptas istoristinių fasadų pastatas išsiskyrė racionalumu ir lakoniškumu, moderno pirmtakas. Naujojo stiliaus dekoratyviniai elementai pastato vidų ir išorę papildė 1910 m. kai pastatas buvo pertvarkytas. Antrame aukšte palei Didžiąją gatvę buvo įrengta Azovo-Dono komercinio banko operacijų salė ir liftas, kuris buvo vienas pirmųjų Vilniuje. Pirklių Leibos ir Rebekos Zalkindų prekybos namai dydžiu ir prašmatnumu garsėjo visame Šiaurės vakarų krašte.

Stambaus penkiaaukščio pastato išorė buvo palyginti moderni, tačiau vidaus planą teko pritaikyti prie senųjų korpusų konfigūracijos. Juos aukštinant suformuotas uždaras vidaus kiemas šulinys, tuo tarpu iš Didžiosios gatvės pusės fasado plokštuma įgijo gaubtumo, pabrėžiančio kompozicijos ekspresiją.

Po Antrojo pasaulinio karo pastate įrengtas kino teatras „Maskva“, o septintojo dešimtmečio viduryje – Vilniaus modelių namai. Per tuomet vykdytus remontus buvo sunaikinti secesiniai interjerai, nukentėjo pastato išorė. Išliko tik viena laiptinė su kesonais dekoruotomis gelžbetoninėmis perdangomis ir ažūrine tvorele iš metalo.

Informaciją parengė: Valdas Selenis, VilniusGO.lt

Mobilioji aplikacija „VilniusGO“ supažindina su 300 kultūrinių, istorinių ir gamtinių Vilniaus miesto objektų. Programėlė apsiriboja ne tik gerai žinomais objektais, bet populiarina ir kitus ne mažiau svarbius, tačiau  mažiau žinomus objektus, esančius toliau nuo miesto centro. Mobiliąją programėlę „VilniusGO“  gali atsisiųsti iš Google Play ir iTunes.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Neatrastas Vilnius: Ribiškių pėsčiųjų trasa/pažintinis takas

VilniusGo.lt

Neatrastas Vilnius: Tibeto skveras

VilniusGo.lt

Neatrastas Vilnius: Mineralų muziejus

VilniusGo.lt

Neatrastas Vilnius: Trinapolis – Trinitorių vienuolynas (bažnyčia)

VilniusGo.lt

(Ne)atrastas Vilnius: Kino teatras „Helios“

VilniusGo.lt

(Ne)atrastas Vilnius: Konstantino Sirvydo skveras „Prancūzparkis“

VilniusGo.lt

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika