Neatrastas Vilnius

(Ne)atrastas Vilnius: Vilniaus miesto santuokų rūmai

Buvusių evangelikų liuteronų kapinių vietoje, jaunų ir drąsių architektų kompanija, vadovaujama architekto Gedimino Baravyko, 1974 m. sukūrė išskirtinės architektūros pastatą. Tai pirmasis Lietuvoje objektas nebažnytinėms santuokoms ir vardynoms įregistruoti išsiskyrė architektūriniu sprendimu. Pritaikyta procesijoms, pabrėžtinai ašinė pastato erdvinė tūrio kompozicija prasideda iškilmingais laiptais, vedančiais į apeigoms skirtą antrą aukštą.

Pastato pirmasis aukštas buvo skirtas administracinėms reikmėms, čia įkurdintas Vilniaus civilinės metrikacijos skyrius, jo archyvas, taip pat respublikinis civilinės metrikacijos archyvas, fotolabaratorija ir pagalbinės patalpos.

Interjere vyrauja dviejų tipų erdvė: vertikali, gan uždara ir aukšta, skirta oficialių apeigų salėms ir horizontali, atvira, jaukesnio mastelio fojė, skirta finalinei šventiškai eisenai. Dekoras subtilus: vienspalvės šviesios vertikalių linijų faktūros tinko sienos, derinamos su tekstilininkės Zinaidos Kalpokovaitės-Vogelienės gobelenais ir architekto Eugenijaus Gūzo projektuotais baldais, puošnumo erdvei suteikia vitražai, kurių autorius dailininkas Konstantinas Šatrūnas. Rūmų vidaus struktūra atsispindi eksterjere. Objekto tūris sudėliotas iš atskirų plastiškų, įvairaus dydžio, vertikalių elementų, kurie sujungti stiklo intarpais, siejančiais interjerą su parko erdvėmis. Rūmų kūrėjams 1976 m. įteikta SSRS Ministrų Tarybos premija. Iki šiol beveik nepakitęs rūmų interjeras bei išorė suteikia galimybę susipažinti su vienu įspūdingiausių XX a. antros pusės Vilniaus pastatų. Daugybei vilniečių šie rūmai tapo gražiausių gyvenimo prisiminimų dalimi – Vilniaus santuokų rūmuose iki šiol registruojamos civilinės santuokos.

 

Informaciją parengė: VilniusGO.lt

Mobilioji aplikacija „VilniusGO“ supažindina su 300 kultūrinių, istorinių ir gamtinių Vilniaus miesto objektų. Programėlė apsiriboja ne tik gerai žinomais objektais, bet populiarina ir kitus ne mažiau svarbius, tačiau  mažiau žinomus objektus, esančius toliau nuo miesto centro. Mobiliąją programėlę „VilniusGO“  gali atsisiųsti iš Google Play ir iTunes.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
17 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button