Neatrastas Vilnius

(Ne)atrastas Vilnius: Vandentiekio bokštas Sapiegų rezidencijos teritorijoje

XIX a. pirmoje pusėje per 1843 – 1848 m. rekonstrukciją, du tvenkiniai Sapiegų parko teritorijoje buvo užpilti. Archeologai rado seniausio, iš vandenvietės nutiesto XVII a. pirmoje pusėje buvusio medinio vandentiekio pėdsakus. Prie Sapiegų rūmų šiaurės vakarų bokštelio rasta nedidelė medinio vamzdžio dalis su metaline vamzdžius jungusia apkaba. Vanduo buvo tiekiamas į rūmus ir parko fontanus.

1900 m. Sapiegų rūmų šiaurės rytų kampe pastatytas vandentiekio bokštas. Svarbią galimų senųjų vandentiekio trasų dalį šiaurinėje kiemo pusėje išardė XIX a. viduryje vykusios pastato L. Sapiegos g. 15 ir vandentiekio bokšto statybos, taip pat vandentiekio ir kanalizacijos linijų tiesimas.

Informaciją parengė: Valdas Selenis, VilniusGO.lt 

 

Mobilioji aplikacija „VilniusGO“ supažindina su daugiau nei 500 kultūrinių, istorinių ir gamtinių Vilniaus miesto objektų. Programėlė neapsiriboja tik gerai žinomomis vietomis, bet supažindina ir su kitais ne mažiau svarbiais, tačiau mažiau žinomais objektais, esančiais toliau nuo miesto centro. Mobiliąją programėlę „VilniusGO“  galite atsisiųsti iš Google Play ir AppStore.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
11 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button