Neatrastas Vilnius

Velykinis simbolis Vilniuje – skulptūra „Kiaušinis“ („Margutis“)

2001 metais Užupio aikštėje laikinai buvo pastatytas „Kiaušinis“, kuris simbolizavo Užupio atgimimą. Tuo pat metu jau buvo kuriama Angelo skulptūra, rinktos aukos, kuriomis būtų finansuojama jo gamyba, taip pat prekiauta mažomis skulptūros kopijomis. Skulptoriaus Romo Vilčiausko ir architekto Algirdo Ambraso „Angelas“ buvo iškilmingai atidengtas 2002 metais balandžio 1 d. „Kiaušinis“ iškeliavo į aikštę Šv. Stepono, Pylimo ir Raugyklos gatvių sankirtoje, kurį iš užupiečių už 10 200 litų nusipirko tuo metu „Senamiesčio dominijos“ projektą plėtojusi nekilnojamojo turto bendrovė.

„Kiaušinio“ skulptūra buvo parduota pusiau nelegaliame aukcione senamiesčio Dominijos kvartalui, kuris tuo metu kaip tik sparčiai keitėsi. Tokie patys kiaušiniai turėjo atsirasti visuose atsinaujinusiuose sostinės rajonuose, tačiau tai netapo gražia tradicija. Įvairios organizacijos organizuoja šio kiaušinio marginimą. 300 kg sveriantis kiaušinis ant granito kolonos buvo užkeltas 2003 metais. 2007 metais menininkė ir dizainerė Lijana Turskytė jį pirmą kartą pavertė margučiu.

Skulptūra Kiaušinis
Nuotr.: VilniusGO.lt

Informaciją parengė: Valdas Selenis, VilniusGO.lt

 

Mobilioji aplikacija „VilniusGO“ supažindina su 300 kultūrinių, istorinių ir gamtinių Vilniaus miesto objektų. Programėlė apsiriboja ne tik gerai žinomais objektais, bet populiarina ir kitus ne mažiau svarbius, tačiau  mažiau žinomus objektus, esančius toliau nuo miesto centro. Mobiliąją programėlę „VilniusGO“  gali atsisiųsti iš Google Play ir iTunes.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
40 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
TT jjf

Meet frank programeleje tik speju koks 50 darbdaviu, ten juk tuscia platforma, todel is esmes bet kas gali tapti populiariausiu. Kazkada dairiausi ten, ieskojau ieskojau ir gal radau 5 imones, kurios dirba finansu sektoriuje. Kelios ju visai neaktyvios. Ar cia SpectroCoin uzsakytas/isprovokuotas straipsnis?

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button