Neatrastas Vilnius

(Ne)atrastas Vilnius: skulptūra dingusiems vaikams „Mama!..“

Vaikų dingimas – didelė problema visoje Europos Sąjungoje. „Missing Children Europe“ duomenimis, Europoje kas dvi minutes gaunamas pranešimas apie dingusį vaiką. Per metus Europoje be žinios dingsta apie 250 tūkst. vaikų. Lietuvoje 2015 metais iš viso dingo 3241 žmogus, iš jų net 2048 nepilnamečiai. Apie 90 proc. visų dingusių vaikų yra pabėgę iš namų, pagrobti, įtraukti į prekybos žmonėmis pinkles ir kitą nusikalstamą veiklą. Kasmet nepavyksta rasti apie 15–16 dingusių vaikų.

Dingusių žmonių šeimų paramos centro iniciatyva sukurta skulptūra, kurios autorius skulptorius Romualdas Kvintas, įkurdinta judrioje, vaikų, šeimų, miestiečių ir sostinės svečių gausiai lankomoje vietoje prie Lietuvos vaikų ir jaunimo centro. Skulptūra  „Mama…!“ atidengta 2016 m. rugsėjo 22 d.   – tai simbolis, skirtas be žinios dingusiems vaikams atminti.

2017 m. sausį  ji buvo pašventinta. Skulptūrą šventinęs policijos kapelionas Algirdas Toliatas meldėsi už visus dingusius vaikus, kurie šiuo metu yra vieni ir pasimetę arba galbūt atsidūrę pavojuje,ir maldoje prašė greičiau rasti kelią atgal į namus. 2016 lapkričio 7 dieną Vatikane skulptūrą palaimino Popiežius žodžiais: „Melsiuosi už visus dingusius bei kenčiančius pasaulio vaikus.“

 

Skulptūra vaizduoja mergaitę, apglėbusią save rankomis, lyg bandančią apsiginti, apsisaugoti ir šaukianti mamą.

Gegužės 25-ąją pasaulyje minima Tarptautinė dingusių vaikų diena. Dingusių žmonių paramos centro iniciatyva Seimas 2006-aisiais įtraukė šią dieną į atmintinų dienų sąrašą.

 

Informaciją parengė: VilniusGO.lt

Mobilioji aplikacija „VilniusGO“ supažindina su 300 kultūrinių, istorinių ir gamtinių Vilniaus miesto objektų. Programėlė apsiriboja ne tik gerai žinomais objektais, bet populiarina ir kitus ne mažiau svarbius, tačiau  mažiau žinomus objektus, esančius toliau nuo miesto centro. Mobiliąją programėlę „VilniusGO“  gali atsisiųsti iš Google Play ir iTunes.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Inga
Inga
4 metus

Nuostabi skulptūra, kaip gaila, kad ji net neapšviečiama vakarais

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button