Neatrastas Vilnius

Senasis saldainių fabrikas „Pergalė“

1946 m. buvo sudarytas strateginis Lietuvos SSR saldainių gamybos modernizavimo planas. Pagal jį 1952 metais Žvėryne buvo pastatytas moderniausias to laikmečio saldainių fabrikas „Pergalė“. Šiuo metu „Vilniaus pergalė” yra plačiausią asortimentą gaminantis konditerijos fabrikas Pabaltijo valstybėse. Bendrovėje gaminami konditerijos gaminiai yra ne kartą pelnę įvairių apdovanojimų ir medalių. Bendrovė orientuojasi į tradicinį “lietuvišką” skonį, naudoja tik aukščiausios kokybės natūralias žaliavas ir nuolat ieško naujų, labiau pirkėjų mėgstamų receptūrų, patrauklių įpakavimo dizainų. AB „Vilniaus pergalė“ gaminamas asortimentas: šokoladiniai saldainiai, neglaistyti saldainiai, irisai, šokolado plytelės, saldžiosios plytelės, šokoladiniai batonėliai, chalvos batonėliai, chalva, hematogenas, vafliai, kukurūzai, likeriniai saldainiai, sausainiai, karamelė, zefyrai, dražė. Pagrindinė produkcijos dalis yra orientuota į vidutines pajamas gaunantį pirkėją. Pagal parduotuvių kainų tyrimą – „Vilniaus pergalė” produkcijos kainos yra mažesnės nei kitų atitinkamo lygio produkciją gaminančių Lietuvos įmonių.

Šiuo metu produkcija eksportuojama į Vokietiją, Olandiją, Ispaniją, Angliją, Airiją, Izraelį, JAV, Rusiją, Latviją, Estiją, Lenkiją ir kitas šalis. 2006 m. pagaminta apie 11000 tonų konditerijos gaminių. Šiuo metu AB „Vilniaus pergalė“ ketina įsigyti Šiaulių įmonę „Naujoji Rūta“ didindama veiklos pajėgumus ir eksporto apimtis, o viena didžiausių įmonių grupių Lietuvoje – koncernas „Achemos grupė“ konditerijos gaminių verslą parduoda, siekdama toliau optimizuoti savo verslų portfelį ir sutelkti dėmesį į turimas strategines veiklas.

Bendrovė „Hanner“ buvusią „Vilniaus pergalės“ saldainių fabriko teritoriją, kur iškilo daugiabučių kvartalas „Žvėryno namai“, įsigijo už 7,8 mln. eurų, o į keturių etapų statybas investavo 24 mln. eurų. 2013 m. vos pradėjus įgyvendinti gyvenvietės projektą, dar 1951 m. pastatytos katilinės rūsyje buvo aptiktas stiklainių sandėlis, kuriame – apie 400 stiklainių nuo uogienės – greičiausiai iš jų buvo gaminamas įdaras „Vilniaus pergalės“ gaminiams. Sandėlis įgyvendinant projektą jau nugriautas, tačiau dalis stiklainių saugiai perkelti į kitą vietą.

 

Informaciją parengė: Valdas Selenis, VilniusGO.lt 

Mobilioji aplikacija „VilniusGO“ supažindina su daugiau nei 500 kultūrinių, istorinių ir gamtinių Vilniaus miesto objektų. Programėlė neapsiriboja tik gerai žinomomis vietomis, bet supažindina ir su kitais ne mažiau svarbiais, tačiau mažiau žinomais objektais, esančiais toliau nuo miesto centro. Mobiliąją programėlę „VilniusGO“  galite atsisiųsti iš Google Play ir AppStore.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
56 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Portugalas
Portugalas
5 dienas (-ų)

Gerai pamenu, kai vaikystėje Žvėryne pakvipdavo vanile ar karamele. Troleibuso laukimas tada tikrai neprailgdavo 🙂

mem
mem
21 dienas (-ų)

Senasis saldainių fabrikas „Pergalė“Praktiškai 0 įdomesnių faktų apie istoriją, tik gyrimas dabartinio fabriko. Kur tada žymė, kad reklama? Gėda.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button