Plytinė yra vakarinėje Vilniaus miesto savivaldybės dalyje,  į šiaurę nuo Gėlužės ežero, 2 km į vakarus nuo Buivydiškių. Iki XX a. pab. tai buvo kaimas Buivydiškių apylinkėje.

1967 metų balandžio 28 dieną „Vilniaus miesto darbo žmonių deputatų tarybos vykdomasis komitetas“ priėmė nutarimą Nr. 238, kuriame Senosios plytinės gatvėje skiriamas 1,9 ha sklypas kartodromo statybai. Ši data laikoma pirmojo Lietuvoje Plytinės kartodromo gimtadieniu. Tuo pačiu pradėtas kultivuoti kartingų sportas. Po ketverių metų, 1971 m. trasoje jau vyko pirmosios lenktynės ir nuo to laiko vyksta iki šiol. Kartodromą suprojektavo Vikis Petras Oleka.

Kartingas yra techninė sporto šaka – mikrolitražinių lenktyninių automobilių (kartų) lenktynės. Kartingai – pirma automobilių sporto pakopa (aukščiausioji – Formulės 1 lenktynės). Trasa: 600-1800 m ilgio, 8-12 m pločio, su daugybe posūkių. Pasiekiamas iki 160 km/h greitis.

Lietuvoje pirmosios varžybos įvyko 1962 metų gegužės 25 dieną Vilniuje, Vingio parke.

Informaciją parengė: Valdas Selenis, VilniusGO.lt

Mobilioji aplikacija „VilniusGO“ supažindina su 300 kultūrinių, istorinių ir gamtinių Vilniaus miesto objektų. Programėlė apsiriboja ne tik gerai žinomais objektais, bet populiarina ir kitus ne mažiau svarbius, tačiau  mažiau žinomus objektus, esančius toliau nuo miesto centro. Mobiliąją programėlę „VilniusGO“  gali atsisiųsti iš Google Play ir iTunes.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate naująją e. bilieto sistemą viešajame transporte?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.